Slánský okruh (14.7. 2018)

18. července 2018 v 12:46 | Sabča |  Co je nového...?
Související obrázek

Ještě před čtyřmi dny jsem si se svojí mamkou a sestřenicí užívala dovolenou v krásném středočeském kraji. Jednoho odpoledne jsme se rozhodly navštívit město Slaný a zúčastnit se tak Slánského okruhu, který se zde každoročně koná. Zpočátku jsem vůbec netušila o co vlastně jde, tak jsem tedy zapla internet a zjistila, že je to taková výstava vozidel ze 40. let, která následně objedou celé město. Akce se konala na tamním náměstí. Uváděl jí známý moderátor a Slánský rodák Standa Berkovec. Pamatuju si ho především z pořadů Snídaně s Novou či Rady ptáka Loskutáka. Napoprvé jsem ho nepoznala, strašně se změnil. Sestřenka mě na něj pak upozornila a mě nenapadlo nic lepšího než ho jít poprosit o společnou fotku. Byl velice vstřícný. Podal mi ruku a rád se se mnou vyfotil. Po té jsme si dlouho prohlížely všechna historická auta, která stála po celém náměstí. Najednou jsem od nějakých návštěvníků zaslechla, že na Slánský okruh přijede i prezident. Připadalo mi to jako hloupost. Proč by tam proboha jezdil Zeman!? Mamka už byla informovaná předem a uklidnila mě, že nepřijede Zeman ale Masaryk...přesněji řečeno pán za něho přestrojený!! Přijel v krásném nablýskaném autě, doprovázen místním starostou. Kdo na něj dosáhl pozdravil se s ním podáním ruky a ti ostatní mu jen zamávali. Hned na to se prezidentovo auto rozjelo po určené trase a všechna ostatní vozidla vč. starých motorek a kočárů ho následovala. Tím byl Slánský okruh zahájen. My jsme zůstaly na náměstí a poslouchaly nějakou kapelu, která byla na podiu a hrála písničky nejrůznějších českých interpretů. Např.: Ewy Farné, Waldemara Matušky, skupiny Kryštof nebo mých milovaných Kabátů. Kabáti jsou pro mě vskutku srdeční záležitostí a tak jsem si nemohla odpustit poznámku, že jejich "Malá Dáma" stojí v podání amatérské kapely úplně za h***no. Jinak to prostě říct nešlo. Součástí programu byla i modní přehlídka. Standa Berkovec předal slovo nějaké (pro mě neznámé) návrhářce a ta všem přítomným představila své "modelky". Byly to pravděpodobně navybírané paní se svými dcerami, které na sobě měly dobové šaty a ladně se procházely po podiu, skoro jak profesionálky! Upřímně jsem je obdivovala, protože kdyby někdo něco takového chtěl PO MNĚ, asi bych se musela lehce přiopít. Jinak by mě na podium v dobovém oblečení nedostali ani za 10 milionů na ruku!!! Teď si samozřejmě trošku dělám legraci, nicméně všechny modelky byly fantastické! Hlavně ty malé holčičky. Jakmile modní přehlídka skončila, sestřenka navrhla že bychom si mohly jít sednout do kavárny. Jedna byla přímo u náměstí, takže jsme to neměly vůbec daleko. Vychutnaly jsme si tam výbornou kávu u níž jsme celou akci do detailu "probraly". Všechny tři jsme se shodly na tom, že byla velice vydařená a ještě dlouho na ní budeme vzpomínat.

UPOZORNĚNÍ: Zdá- li se vám tento článek špatný či nepřesný, využijte ofic. stránek města a dozvíte se (nejen o Slánském okruhu) víc.
Akce jsem se zúčastnila poprvé, případné nesrovnalosti prosím omluvte. Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 esperanza | Web | 26. července 2018 v 13:31 | Reagovat

Wauuu to jsou nádherný autíčka, škoda, žes nedala více fotek. Jinak to musela být super akce!

2 Sabca majitelka blogu | 26. července 2018 v 17:57 | Reagovat

Já jsem to fotila na telefon, takže všechny fotky mám tam. Nechtěla jsem je stahovat protože jich je docela hodně, jinak akce byla opravdu super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama