Srpen 2017

.Arakain.

31. srpna 2017 v 18:59 | Sabča |  Arakain
Výsledek obrázku pro arakain 2017

Jak jsem pomohla Matýskovi

30. srpna 2017 v 21:09 | Sabča |  Co je nového...?

Většina čtenářů mého webu jistě zaregistrovala článek o nemocném chlapečkovi Matýskovi. Psala jsem o něm proto, že je potřeba pro něho sbírat vršky z PET lahví, aby za ně dostal peníze na koupii rehabilitačních pomůcek, přístrojů, míčů a jiných věcí, co mu ještě chybí. Stát ale nepřispěje(!), tak tedy musí pomoct "obyčejní lidé". I já se snažím! Abych vás přesvědčila, že nekecám, minulý týden jsem vám vyfotila svůj velký pytel plný vršků spolu s dárky, které jsem Matýskovi poslala. Chtěla bych taky zabránit tomu, aby si někdo myslel že se jedná o podvod, nebo že mi jde výhradně o zviditelnění stránek. Není to vůbec tak! Někteří z vás mi psali, že z nějakého důvodu nemohou sbírat víčka, ani poslat peníze na účet. Nic se neděje. Můžete třeba darovat nějaké menší pomůcky či plyšáky, jako jsem to udělala já. Každá snaha se cení! Matýskova maminka si to narozdíl od migrantů stoprocentně zaslouží! Kdo si umí představit, že by se 24 hodin denně musel starat o dítě a přitom byl sám dost vážně nemocný? Já teda ne!
Naštěstí v rodině ani blízkém okolí nemám nikoho, kdo by tuhle, (nebo jinou) pomoc potřeboval, takže jsem v klidu sbírala víčka pro Matyho. Pokud ještě váháte zda se do sbírky zapojit tak radím: Určitě ano. Nemusíte Matýskovi posílat na účet statisíce! Úplně postačí, když mu budete sbírat vršky nebo věnujete něco, co by mu aspoň trochu pomohlo!
Vršky ani dárečky pro Matýska už logicky doma nemám. Vše je na místě, kde si to jeho máma co nevidět vyzvedne/možná už vyzvedla!

Přidejte se taky: http://pomocmatyskovi.webnode.cz/
Děkujeme moc!

Troy Donockley

21. srpna 2017 v 19:51 | Sabča |  Nightwish
Související obrázek

Ne ne, nezaspala jsem dobu! O působení Troye Donockleyho ve skupině Nightwish vím už dávno! Nastoupil k nim zároveň se zpěvačkou Floor Jansen, tedy v roce 2013.
Narodil se 30. května 1964 ve Workingtonu (Spojené Království) a vždy se toužil stát muzikantem. To se mu také později splnilo. Hraje na mnoho hudebních nástrojů, ale nejčastěji na dudy a píšťaly. V roce 2007 účínkoval v klipu Nightwish, "The Islander" a právě díky tomu vzniklo mezi ním a kapelou přátelství. Muzika však není ani z daleka jediným Troyovým koníčkem: věnuje se psaní a dokonce je i skvělý kouzelník.

Jeptiška

14. srpna 2017 v 19:25 | Sabča |  Vtipy a podobné věci
Příjde jeptiška do obchodu a požádá prodavače o láhev rumu.
Ten se na ní zmateně podívá a řekne: Já myslel, že jeptišky rum nepijou.
Oooh, to je pro matku představenou. Pomáhá jí to na zácpu, odpoví jeptiška
Tak jí láhev prodal.
Večer se prodavač vracel z práce domů a na lavičce v parku uviděl totálně ožralou jeptišku.
Myslel jsem, že to máte pro matku představenou na zácpu, povídá překvapený prodavač.
Jeptiška se na něj otočí a řekne: Taky že jo, ta se posere až mě takhle uvidí.

Sabaton - Far from the Fame

5. srpna 2017 v 18:56 | Sabča |  Videoklipy (písničky)
Se švédskou kapelou Sabaton mě nedávno seznámila moje dlouholetá kamarádka, která ke mě přišla na kávu a měla na sobě tričko s jejich logem. Začala mi o nich vyprávět a nabídla mi, že mi pošle odkaz na jejich klip. Souhlasila jsem a druhý den jsem od ní obdržela zprávu, která obsahovala odkaz na Far from the Fame. Písnička se mi líbila hlavně proto, že v ní zpěvák, Joakim Brodén zpívá o "československé hrdosti" a také o válečném pilotovi Karlu Janouškovi, jež je podle jeho slov hrdina. Není se co divit. Joakimova máma totiž pochází z České Republiky! Sám Joakim má k našemu státu kladný vztah a velmi rád ho propaguje v i zahraničí!! Nakonec jsem si vyhledala celý koncert Sabaton a nyní je poslouchám taktéž.Související obrázek