Duben 2017

Zemřel fotbalista František Rajtoral

30. dubna 2017 v 23:38 | Sabča |  Fotbal
Výsledek obrázku pro františek rajtoral tetování

Fotbalovým světem otřásla smutná novinka! Dne 23. dubna dobrovolně ukončil svůj život teprve 31 letý obránce František Rajtoral. Důvody jsou zatím neznámé, ale spekuluje se o depresích a dluzích. Podle všech informací se měl oběsit ve svém bytě v Turecku, kde byl také později nalezen. Rajtoral byl velmi milý a usměvavý mladík. Není tedy divu, že zpráva o jeho sebevraždě zasáhla všechny jeho spoluhráče a přátele. Nejvíce však rodiče.
František byl údajně věřící a vždy jej ochraňovala Panna Maria, kterou si nechal vytetovat na pravou paži. Bohužel v té nejsložitější chvíli mu pomoci nedokázala...

FRANTO, NIKDY NEZAPOMENEME! BUĎ S BOHEM!Plačící

Pomoc pro Matýska

24. dubna 2017 v 19:03 | Sabča |  Co je nového...?
PROSÍM O POZORNOST:
Tenhle článek se týká jednoho těžce nemocného chlapce jménem Matyáš. Bydlí s maminkou a starším bratrem v Olomouci. Možná jste o něm shlédli krátkou reportáž ve zprávách, takže víte o co zhruba jde. Máťu (tak mu říkám) jsem osobně nikdy neviděla a vlastně ho ani neznám. Přesto jsem se rozhodla mu pomoct. Důvodů bylo hned několik 1.) z nich byla politika - Vždy se mi otevíral křivák v kapse, když jsem sledovala záznamy z parlamentu. Řešilo se tam hlavně jak pomoct těm nebohým chudáčkům..... UPRCHLÍKŮM (proč by se nemohlo pomáhat našim dětem?) 2.) Máťův stav - kluk je fakt vážně nemocný a za svůj, celkem krátký život poznal hlavně bolest, doktory, nemocnice a opět bolest! To by asi nechtěl nikdo z nás... a poslední důvod, i když ten zas tak podstatný není - Matýskova neskutečná roztomilost.
Jednoho dne jsem sebrala veškeré zbytky odvahy a pokusila se zkontaktovat jeho maminku. Ta mi poradila ať pro Matýska sbírám vršky od PET lahví a dovolila mi zveřejnit tento článek o něm.
Pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo by Matýskovi také rád pomohl ať se podívá na jeho stránky a může se rovněž do sběru vršků zapojit!!

http://pomocmatyskovi.webnode.cz/

Budeme moc rádi, když vás bude co nejvíc. Vždyť za ten pocit to přece stojí. Díky!!!
Pozn. Časové omezení pro sbírání vršků NENÍ ŽÁDNÉ!

Film: Kniha džunglí aneb. jak to vidím já

12. dubna 2017 v 10:05 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Související obrázek

Na tenhle film jsem narazila čistě náhodou: Hledala jsem nějaké novinky a zrovna objevila Knihu džunglí. Jde o klasický příběh chlapce Mauglího, který všichni dobře známe. Pustila jsem si jenom tak pro zajímavost trailer a docela mně oslovil. Váhala jsem tedy, jestli se mám ve volné chvíli podívat na celý film. Moc se mi do toho nechtělo: Už mi přece dávno není 10 abych koukala na Mauglího! Jenže zvědavost byla silnější než já a jednoho krásného odpoledne jsem si film vážně pustila: Cítila jsem se jak malé děcko, ovšem pouze do té doby než mě příběh úplně vtáhl do děje. Je to natočené velice hezky! Mile mě překvapil i dabing. Občas se stává, že právě ten některé filmy pokazí, nicméně tady to bylo přesně naopak. Ihned jsem registrovala hlas herce Marka Vašuta, jímž promlouvá hlavní napřítel Mauglího, tygr Šerchán. Neumím si pro něj vhodnějšího dabéra představit - Marek je ideální! Mojí pozornost upoutal i samotný Mauglí. Ztvárnil ho teprve 13. letý kluk Neel Sethi. Kniha džunglí je jeho první herecká zkušenost, ale zvládl to bravůrně. Musel to mít obzvlášť těžké, když byl v celém filmu úplně sám - jen s počítačově vytvořenými zvířaty. Domnívám se, že o Neelovi ještě hodně uslyšíme. Také efekty byly celkem slušné, člověk by měl pocit, že mu všichni ti vlci, medvědi a opice skočí přímo do klína. To byl nejspíš záměr režiséra Johna Favereua, který tento film natočil. Je vám jeho jméno povědomé? Možná ano. Na svědomí má i další snímky jako např. Drtivý dopad, Iron Man 3 či Vlk z Wall Street...
Nyní mám vlastně radost, že jsem ten zvláštní pocit překonala a Knihu džunglí shlédla. Na jejím konci jsem poznala, že jsem si měla více užít dětství a nepospíchat tolik do světa dospělých!

Související obrázek

Téma týdne: Zavři oči, padá hvězda

8. dubna 2017 v 8:20 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Výsledek obrázku pro falling star

Když se řekne: ,,Zavři oči, padá hvězda" každému z nás se vybaví nějaké přání, které si touží splnit. Třeba já, jako malé dítě jsem měla stovky přání.....Pamatuji si jak jsem otravovala mámu aby mi koupila plyšového Pokémona. Všichni mý kamarádi ze školky už ho měli a já přece nemohla zůstat pozadu. Máma mi tento sen splnila. Měla jsem velkou radost, když jsem se se svým Pikachu mohla pochlubit ostatním.... Až jsem trochu povyrostla, toužila jsem pro změnu po živém psovi. I tenhle sen se mi vyplnil: Bylo krásné letní odpoledne a já jsem se zrovna vrátila z prázdnin. Sotva jsem stačila otevřít dvěře, přiběhl za mnou malý, černý pejsek a začal po mě skákat. Podívala jsem se na rodiče a oni řekli: ,,Je to fena, pojmenuj si jí jak chceš" Ještě než jsem tak učinila, obejmula jsem mámu i tátu a po tváři mi stékal proud slz. Pejsek nakonec dostal jméno Jessinka a mám ho dodneška. Nyní, v tom dospělejším věku nějak přestávám chtít hmotné věci a spokojím se i s úplnými maličkostmi. Bohatě mi stačí, když v pátek příjdu ze školy, sednu si do obýváku a dám si s mamkou kafe. V tu chvíli mi vážně nic nechybí. Já jsem de facto velice skromný člověk, no i když...S vyplazeným jazykem Mám vlastně vše co potřebuji: Mamku, taťku a domov - to je pro mě momentálně nejvíc! Na co by mi bylo nějaké drahé značkové oblečení, nejlepší mobil nebo zlaté hodinky, kdybych byla sama a neměla tak krásné zázemí? Na nic! Prostě jsem zjistila, že ty nejdůležitější věci mám na dosah ruky....a patřičně si jich užívám!!

Citron - CD Rebelie Rebelů

1. dubna 2017 v 21:19 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Výsledek obrázku pro rebelie rebelů

K albu skupiny Citron, Rebelie Rebelů mě přivedla moje oblíbená rocková televize, kterou sleduji když mám čas. Odvysílal se v ní klip k písni "V řetězech spoutaní", pocházející právě z tohoto CD. Hodně mě zaujal, tak jsem se rozhodla, že si přes YouTube poslechnu celou desku.
Nejsem skalní fanynka Citronů a určitě po nich nešílím. Jednou jsem je však viděla živě (ještě ve staré sestavě) a moc se mi jejich vystoupení líbilo. Nyní ale zpátky k CDčku. Většina písniček zpívaná hlasem Ládi Křížka je bezvadná. Nenašlo by se téměř nic co bych vytkla. Myslím, že snad každý obdivovatel téhle kapely může být spokojený. Jediné, co mi docela vadí je jejich spolupráce s rádoby zpěvačkou Tanjou! Na Rebelii zpívá pouze jednu písničku, ale kdyby jí Láďa zazpíval sám, vůbec nic by se nestalo. Z Tanji mám pocit, že se za každou cenu snaží pěvecky vyrovnat Láďovi a nějak jí to nejde. Netvrdím, že je to bůhví jak výborný zpěvák (znám 1000 lepších) nicméně Tanja na něj nemá i kdyby se "přetrhla"....
Shrnula bych to zhruba takto: Rebelie Rebelů je velmi slušný počin, hudba i texty skladeb jsou dobré, takže s tím bude mít kapela jistě úspěch! Zjednodušeně: Až na Tanju by to šlo!

Rebelie Rebelů:
1. Rebelie Rebelů
2. Kain a Ábel
3. Jednou
4. Píseň ztracených
5. V řetězech spoutaní
6. C'mon
7. Na křídlech andělů
8. Hodina dvanáctá
9. Schoulená
10. KarmaGetOn
11. Má zpověď
12. Supi se slétají