Březen 2017

Zemřela zpěvačka Věra Špinarová

28. března 2017 v 20:18 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Související obrázek

Smutnou zprávu o smrti zpěvačky Věry Špinarové jsem se dozvěděla v pondělí ráno z rádia. Mrzelo mě to, ale nepřekvapilo. Věra totiž bojovala z těžkými zdravotními komplikacemi, jen těžko slučitelnými se životem. Nepatřila zrovna k mým oblíbeným umělcům, přesto jsem měla tu možnost shlédnout její živé vystoupení. Bylo to v roce 2008 na Tatrafestu v Kopřivnici. Tehdy jsem měla pouhých 12 let, takže si dojmy příliš nepamatuji, ale 100% vím, že publikum z ní doslova šílelo... Vždy na mě působila jako taková "lidová ženská", která se uměla postarat o pořádnou zábavu. Teď už vím, proč se jí přezdívalo "rocková babička" či " česká Tina Turrner"- prostě dokázala přivést lidi do varu aniž by "hnula prstem". Říká se, že každý je nahraditelný. Doufejme tedy, že se časem zrodí zpěvačka, minimálně tak dobrá jako je (byla) Věra.

orel

15. března 2017 v 20:43 | Sabča |  Zvířata

Související obrázek

Orel je české jméno pro několik vzájemně nepříbuzných rodů dravců z čeledi jestřábovitých. Jedná se o velké ptáky
obývající převážně starý svět
Známí jsou orlové rodu Aquila, kam patří orel skalní nebo orel královský, nebo orlové rodu Haliaeetus. Zde patří orel
mořský či orel bělohlavý, symbol Ameriky.
Několik druhů orlů hnízdí i na území České republiky, je to orel královský, orel skalní a orel mořský. Všechny druhy jsou přísně chráněné.
Orlové jsou heraldickým zvířetem. Na americkém kontinentě byl orel v toltécké a aztécké tradici ztělesněním slunce při jeho putování po obloze. Aztékům zosobňoval jejich nejmocnějšího boha Huitzilopochtlihoa "orlové" byli také jejich elitní bojovníci.


Pepíček a babička

10. března 2017 v 22:32 | Sabča |  Vtipy a podobné věci
Babička říká svému vnukovi:,, Pepíčku, zakrývej si pusu když kašleš!
Pepíček na to odpoví:,, Neboj, babi, mě zuby nevypadnou.