Červenec 2016

Téma týdne: Bloguju, protože....

27. července 2016 v 13:11 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Na den, kdy jsem zakládala tenhle ten blog si pamatuju jako byl včera: Byl prosinec, už se stmívalo a mě se hlavou honily černé myšlenky, jelikož jsem v té době měla nějaké problémy. Abych na to tolik nemyslela, pokusila jsem se o založení blogu. Témat, o kterých jsem chtěla psát bylo víc než dost, takže jsem se do toho hned pustila. Tehdy mi bylo jenom 12 roků a ty články tomu také odpovídaly: spisovná čeština pro mě byla španělská vesnice a v textech se mi pořád opakovala stejná slova. Přesto mě psaní bavilo. I školní slohovky jsem PRÝ měla pěkné (pokud jsem si dala bacha na spisovné výrazy). Na blog jsem si dávala samozřejmě různé fotky mých oblíbených zpěváků, herců a kapel. Dnes nemůžu za nic na světě pochopit proč jsem tam sakra cpala boyband Us5 a rappera Jimiho Bluea. Když jsem trošku dospěla a nabrala víc rozumu, jejich fotky jsem hezky rychle smazala a nahradila je jinými. Teď už dávno nejsem malá a svůj blog používám k vyjádření názoru na všechno možné. Píšu tam co mě těší nebo co mi naopak leží v žaludku. Prostřednictvím blogu si připomínám zážitky z dovolené, výletů a různých koncertů. Když si všechno do detailu zapíšu do blogu, pak na to už jen těžko zapomenu. Krásné vzpomínky mě tak můžou hřát i po pár letech. Super mi příjde i to, že ten blog je celý JENOM můj a o čemkoli co se ho týká rozhoduju JÁ!!! Nikdo mi nemůže říkat co tam mám dát, o čem mám psát nebo ne - blog je pouze moje záležitost.
Ale nebýt vás, čtenářů, nemělo by to žádný smysl. Vaše odezva na články je pro mě hrozně důležitá a proto vám děkuju za přízeň, kterou mi v komentářích vyjadřujete. Dobrá je i negativní kritika - ta má taky něco do sebe. Pomáhá mi přestat dělat určité chyby a blog si zdokonalovat. Je jasné, že se nemůžu zavděčit všem!
Mě to zkrátka baví: nikomu tím neubližuju, zdá se mi to smysluplné a můžu se podělit o své myšlenky s ostatními....

Youtubeři

21. července 2016 v 18:34 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Každý z vás si jistě všiml, že v současné době se těší velké popularitě Youtubeři, tedy lidé, kteří natáčejí na Youtube svá videa, jenž jsou mnohdy víc než trapná. Sama jsem měla možnost se o tom předsvědčit:
Viděla jsem Hoggiho. Je to Petr Lexa, zpěvák z kapely Slza. Musím podotknout, že zpívá opravdu krásně a tak nechápu, proč dělá tohle! Nemá to absolutně vůbec za potřebí!! Dost oblíbený je i FattyPillow. Sprostej je jako dlaždič a dělá ze sebe strašného blba! Jenže má smůlu, frajer, já mu to nehltám! Myslím si, že ve skutečnosti takhle "praštěný" není! Naopak. Další koho jsem viděla je Míša. Devítiletý spratek, který ještě nemá nic za sebou a už si potřebuje hrát na hvězdičku. Já v jeho letech měla úplně jiné starosti. Nejlíp by udělal, kdyby s klukama jezdil na kole nebo seděl u učebnic!
A teď vám vysvětlím svůj negativní názor na Youtubery: Youtuberem může být vlastně každý (vůl). Nepotřebujete k tomu, talent, píli ani trpělivost. Stačí si jen sednout k počítači, zapnout webkameru a udělat ze sebe pitomce. Toť vše! Zjednodušeně řečeno: Nemám si jich za co vážit. Potřebuju vidět snahu, abych dokázala někoho ocenit a tu u Youtuberů nenajdu i kdybych se rozkrájela! Pokud na to máte jiný názor, v pořádku!


Anastacia - One day in your life

7. července 2016 v 21:52 | Sabča |  Videoklipy (písničky)
Znám jí už od malinka, ale v té době jsem ještě nedokázala ocenit její um. Až nyní jsem poznala jak je tahle zpěvačka dobrá. Nejvíc se mi líbí její chraplavý hlas, což se u žen často nevyskytuje. Kromě svých vlastních písniček zpívá i cover verze hitů Foo Fighters, Guns N Roses a nebo AC/DC - proto je oblíbená i mezi rockery jako jsem např. já :-) Její "chraplák" si můžete poslechnout právě v téhle písni (pokud máte zájem).
Anastacia mě zaujala i po lidské stránce: Osud se k ní bohužel nezachoval hezky a prodělala velmi vážné onemocnění (agresivní forma rakoviny). Navzdory tomu zůstala silná a rozhodla se pomáhat lidem, kteří na tom jsou podobně! Teď nevím, jestli se pletu nebo ne, ale mám dojem že Anastacia nikdy nepatřila k hvězdičkám, jenž by zaplňovaly bulvární tisk a dělaly jeden průser za druhým.....jako naše Ivetka Bartošová, Miley Cyrus, Lady Gaga atd. Anastacia je slavná prací, což je jedině dobře!


Výsledek obrázku pro anastacia