Červen 2016

Kapela Arakain

28. června 2016 v 21:57 | Sabča |  Arakain

Narozeniny Loua Fanánka Hágena

18. června 2016 v 8:00 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Dnes, tedy 18. června je tomu přesně.....Mrkající let, co poprvé spatřil světlo světa jeden z nejlepších českých hudebníků Lou Fanánek Hágen. Vlastním jménem Ing. František Moravec. Patřím mezi jeho největší příznivce, takže jsou pro mně jeho narozeniny skoro významným dnem. Řekněme si to zcela otevřeně: osobnost jako je právě on se přece nerodí každý den! Takového syna by si jistě přáli všichni rodiče - má vysokou školu, je velmi nadaný a dokázal ovlivnit strašnou spoustu lidí. Toto se povede jen málokomu! K lidem, které ovlivnil se hrdě hlásím i já a jsem mu za to vážně vděčná. Víc k tomu raději neřeknu.
A nyní bych Fanánkovi chtěla popřát všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky a ať se mu všechny problémy a starosti velkým obloukem vyhýbají. Těch si už užil až dost!
Ten kdo ho zná ho jistě obdivuje také, jelikož ví, co má v životě za sebou a co všechno dokázal (že toho nebylo zrovna málo) Fanánka prostě NEJDE nemít rád! Je to opravdu úžasný člověk, jenž si zaslouží pouze to dobré. VAŽME SI HO!

Mistrovství Evropy 2016

10. června 2016 v 22:15 | Sabča |  Fotbal

Dnešním dnem právě začíná Mistrovství Evropy ve fotbale (EURO), které potrvá až do 10. července. Koná se ve Francii a využito bude cca 10 stadionů. Poprvé v historii se jej zúčastní 24 týmů. Vítěz se pak kvalifikuje na Konfederační pohár FIFA 2017.
Český tým je ve skupině D a prvním jeho soupeřem by mělo být údajně Španělsko. S tím jsme minule prohráli tuším 2:0, ale tentokrát se snad stane zázrak a dopadne to opačně. Je bohužel pravda, že ve fotbale nejsme tak dobří jako v hokeji, nicméně našim budu držet pěsti až do poslední chvíle. I když asi nebudu mít možnost sledovat všechny jejich zápasy kvůli školním povinnostem. Sen o prvním místě a zlaté medaili je sice moc pěkný, jenže v realitu se nejspíš nepromění - ačkoli bych si to strašně přála!!! Kluci každý zápas určitě odehrají s pokorou, medaile by byla "jen" taková třešnička na dortu. Vlastně jsem na ně hrdá už teď a to si na EURU ještě ani nekopli do míče. Dostat se až takhle daleko vyžaduje spoustu energie, píle a dřiny - není to vůbec jednoduché!! (nechápu proto chlapy, co sedí doma na pr**li a řvou trapné hlášky u televize - ať si na ten trávník stoupnou sami!!) Ať už to dopadne jak chce, čeští fotbalisti jsou pro mě hrdinové!! Fandím jim.

Dětské Barbie

4. června 2016 v 18:54 | Sabča |  Různé články, zajímavosti


Byl celkem hezký nedělní den a na stole nám ležely čerstvé noviny. (žádný bulvár!!) Neměla jsem zrovna co na práci, takže jsem si řekla, že se do nich aspoň podívám. Chvíli jsem si jen tak listovala, až jsem narazila na jeden článek, ze kterého mi bylo dost zle, ale i přesto mě zajímal. Začala jsem tedy číst:
Článek se týkal jedné připravované reality show natáčené v Americe. Nyní si nevzpomenu, jak se jmenuje, ale je o tzv. dětských Barbie - malých holčičkách, které jejich matky totálně připravily o dětství tím, že z nich dělají "modelky". Pohled na 5 letou blondýnečku s tunou make-upu na tváři, tmavou rtěnkou, řasenkou a v těch nejdražších šatech na světě (tuším že byly růžové) ve mě vyvolal otázky: Proč si nehraje na písku? To je ta matka vážně taková kráva? Začala jsem z hluboka dýchat a četla dál. Bylo tam uvedeno i jakou částku děti vydělávají, co a za kolik jim jejich rodiče kupují a další šílené skutečnosti. Pak jsem ty noviny raději odložila a zamyslela se nad svým dětstvím: Hrála jsem si s míčkem, chodila s tátou do lesa, navštěvovala ZOO, mazlila jsem se s babiččiným pejskem Šmudlou..... Tohle ty dívenky NIKDY nezažijí. Musí totiž poslouchat své ujeté matky, zkoušet si šatičky, botičky a nechávat se malovat jako k***y! (slušněji to vyjádřit nešlo) Je mi jich líto a chtěla bych vědět, co z nich bude, až dospějí.