Leden 2016

Old Dogs

17. ledna 2016 v 19:04 | Sabča |  Filmy

Dva nerozluční přátelé a zároveň kolegové Charlie (John Travolta) a Dan ( Robin Williams) dostanou velmi lákavou pracovní nabídku od obchodní agentury. Moc se těší, jelikož jde o "kšeft jejich kariéry". Vše se jim ale zkomplikuje, když si Dana vyhledá bývalá přítelkyně Vicky (Kelly Pretson) a požádá jej o pomoc. V jedné luxusní restauraci se mu svěří, že musí nastoupit na 2 týdny do vězení a nemá jí kdo pohlídat děti - dvojčata Zaca s Emmily (Conner Rayburn, Ella Travolta). Teta, ke které měli jít totiž leží v nemocnici. Musela mu také oznámit, že ty děti jsou JEHO! Dan byl překvapením celý bez sebe, nevěděl o nich 7 let. Ale nakonec se hlídání přece jen rád ujal. Charlie z toho příliš nadšený nebyl, potřeboval se soustředit na povinnosti a sám žádné potomky nemá. Postupem času se s nimi však zkoušel sžít. Starší z dvojčat Zac měl u sebe seznam přání, které by mu mohl táta splnit. Jedním z nich byl skautský tábor. I přes velké pracovní vytížení si oba trochu času našli a vzali děti na vysněný tábor. Emmily si zase tátu představovala jako krále nebo superhrdinu, takže si Dan musel nasadit na hlavu korunu a vystupovat jako král. Pánové se dvojčatům plně věnovali a práce měli čím dál víc. Blížila se jim důležitá schůzka, ale co s dětmi? Museli je vzít s sebou. Vůbec je to v kanceláři nebavilo a vymýšlely kde jaké lumpárny - celé jednání tak značně narušily. Dan i Charlie byli maximálně vyčerpaní, děti na ně měly stále větší nároky. Chtěly vidět baesbollový zápas, učit se jezdit na kole a také hrát hry na Charlieho počítači. To byl ale háček, protože ho potřeboval k práci. Jednou odpoledne zazvonil Danovi mobil. Volala mu Vicky, aby se ujistila, že je všechno v pořádku a chtěla mluvit i s dětmi. Ty si tatínka nemohly vynachválit! Především Emmily byla ráda, že má svého hrdinu! Také Dan o dětech hovořil kladně. Poprvé díky nim poznal jaké to je být otcem! Když všichni čtyři trávili volný večer doma, dostal Charlie zprávu, že všechny jejich pracovní úkoly dopadly správně, ale budou se muset přestěhovat do Japonska, kde mají firmu. Pro Dana to byl velký problém. Chtěl zůstat se svou rodinou. Vicky už se vrátila z vězení a Zaca s Emmily čekala oslava osmých narozenin. Samozřejmě, že na ni pozvali i tátu, jenže ten pro samou práci nevěděl kam dřív skočit. Oslava se konala v místní ZOO. Dan pospíchal jak jen mohl, aby stihl alespoň kousek. Za doprovodu Charlieho a ještě jednoho kolegy běžel do ZOO, ale ta už byla kompletně uzavřená. Dan nevěděl co si počít, na oslavě svých ratolestí nechtěl chybět ani za nic! Rozhodl se tedy, že splní Emmily ještě jedno její přání: náhodou uviděl chlápka, který se s pomocí speciálního přístroje chystá vzlétnout a přistát přímo u malých oslavenců. Dan ho poprosil, jestli by se nemohli vyměnit. Neznámý muž souhlasil a nechal ho letět. Jaké to pro všechny bylo překvapení! Zac ani Emmily neskrývali radost. Šťastný byl pochopitelně i Dan, který si uvědomil, že zdravá a spokojená rodina je nejvíc, co může chlap mít.


Zemřel herec Alan Rickman

14. ledna 2016 v 18:15 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Ve věku 69 let zemřel britský herec Alan Rickman. Zprávu potvrdila média The Guardian a The Independet. Populární Profesor Snape z Harryho Pottera byl loni hostem pražského Febiofestu.
Zprávu o hercově smrti sdělila jeho rodina, která potvrdila spekulace o rakovině. Rickman se vedle ságy o čarodějnickém učni proslavil také v romantické komedii Láska nebeská a na Febiofest přivezl svůj film Králova zahradnice.
K herci Alanovi Rickmanovi jsem neměla nějaký hlubší vztah, ale dobře jsem ho znala z příběhů o Harrym Potterovi a také z filmu Sněhový dort. Zahrál si v něm hlavní jeho výkon byl vážně obdivuhodný. Uvědomila jsem si, že je to celkem solidní herec, který nemá problém ztvárnit snad žádnou postavu. O jeho zdravotních problémech jsem nevěděla - vše jsem zjistila až dnes. Samozřejmě je mi ho hodně líto, ale beru v potaz také fakt že rakovina je těžké onemocnění a smrt mohla (a také nemusela) herce vysvobodit od všech bolestí a trápení. Věřme, že je mu tam nahoře lépe a našel svůj klid!

Téma týdne: Poslední den mého života

7. ledna 2016 v 20:33 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Nad tímhle se nejspíš většina mladých lidí moc nezamýšlí, nícméně já mám tady k tomuto tématu dost blízko, protože jsem vykonávala praxi v LDN. Viděla jsem tam spoustu lidí na konci života. Nebyl to hezký pohled, ale pro mnohé to znamenalo vysvobození. Krásné, byť náročné povolání zdravotnice vás zkrátka donutí přemýšlet nad "Posledním dnem vašeho života" ať chcete nebo ne! Mezi námi jsou i tací kteří si svého života asi neváží a celkem dost s ním hazardují. Mám tím na mysli feťáky nebo různé adrenalinové sportovce, co např. skáčou z velkých výšek atp. Z doslechu znám i případ, kdy se z normálního zdravého kluka stal ležák na plenách. A právě proto nesnáším ty zmetky, kteří se smějí třeba vozíčkářům - vždyť na tom vozíku můžou za týden skončit taky a ještě budou rádi, že se o ně někdo postará! No, vraťme se zpět k tématu: Každý si svůj poslední den v životě představuje jinak. Jisté je, že nikdo by nechtěl umírat v obrovských bolestech někde v nemocnici a sám. Já bych si přála zemřít doma ve svojí posteli a hlavně v teple. Určitě ale ne za přítomnosti členů rodiny - bylo by to pro ně hrozně těžké vidět mě umírat a můj pohled na plačící mámu nebo dítě by taky nebyl nic moc. Přála bych si zemřít v klidu s vědomím že veškeré moje poslání na tomhle světě bylo splněno a teď můžu navždy odejít