Srpen 2014

BILLIE joe Armstrong

27. srpna 2014 v 23:06 | Sabča |  Green Day

Zemřel herec Robin Williams

12. srpna 2014 v 13:07 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Americký oscarový herec Robin Williams byl v pondělí nalezen mrtev ve svém domě v severní Kalifornii. Oznámila to místní policie. Třiašedesátiletý umělec podle policistů s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. Zemřel podle předběžného zjištění lékařů udušením.

Tohle to mně šokovalo dnes přesně v pravé poledne! S Robinem jsem viděla asi jen tři filmy, což je málo, já vím, ale ve všech byl vynikající. Pokaždé, když ho vidím, vzpomenu si na jeho krásný výkon ve filmu Táta v sukni. Byl hodně talentovanej a proto mě jeho smrt mrzí. Nikdo neví, co se mu před tím honilo hlavou nebo jak mu bylo, ale je to prostě škoda, klidně tady mohl ještě takových 10 nebo 12 let být.

We will never forget.
Rest In Peace, Robin!
Plačící

Téma týdne : Oblíbená píseň

11. srpna 2014 v 13:55 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Když jsem otevřela hlavní stránku Blog.cz, objevilo se tam celkem zajímavé Téma týdne : Oblíbená píseň. Musím se přiznat, že před moderními písničkami dávám přednost raději starším klasikám a nejspíše proto je jednou z mých oblíbených skladeb Crazy Train Ozzyho Osbournea. Tu teď poslouchám hodně často. Není tomu tak dávno, co mě svým nesmrtelným hitem Everybody Hurts nadchla bohužel dnes nefungujicí skupina R. E. M Písničku jsem slyšela v rádiu a zamilovala jsem si jí tak, že teď R. E. M. normálně poslouchám a vůbec neřeším, že se rozpadli. Další moje oblíbená píseň je od skupiny Billy Talent a jmenuje se This is how it goes. Napoprvé mi přišla taková divná, ale čím častěji jsem jí poslouchala, tím se mi líbila víc. Je vlastně o tom jak bubeník Billy Talent, Aaron bojuje s těžkou nemocí, která mu byla před časem zjištěna. Myslím, že to chtělo docela odvahu napsat takovou písničku. A odvaha se cení! Vzpomněla jsem si i na svou NEJOBLÍBENĚJŠÍ kapelu Tokio Hotel, která už asi 3 roky slibuje nové album a pořád nic. Ale jejich staré píecky se mi líbí všechny. Z českých písniček bych mezi své oblíbené zařadila třeba Pijánovku od Tří Sester. Je v ní hodně energie a dá se u ní parádně ''skákat'' na koncertech. Nevím, kolik z vás zná písničku skupiny Kabát Ďábel a syn. Bohužel až tak známá není a Kabáti jí na svých koncertech (mimo Vypich) moc nehrají. Nezpívá jí Pepa Vojtek ale baskytarista Milan Špalek, jehož hlas mě totálně fascinuje! Má ho tak temný a hluboký...do písničky Ďábel a syn jako dělaný! Taky se mi hodně líbí metalové balady. Nejvíce Karavana slibů od skupiny Arakain. Je dost stará, zpíval jí ještě Aleš Brichta. Mně se ale líbí víc v podání Honzy Toužimského. Kdybych měla napsal aspoň většinu svych oblíbených písniček, strávila bych u toho minimálně rok. Mám jich totiž hrozně moc. Skoro všechny, s vyjímkou např. písniček Tomáše Kluse jsou rockové a metalové.