Téma týdne : Knihomolství

18. dubna 2014 v 20:00 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Ke knížkám mám hodně pozitivní vztah, ale za knihomola, jako takového se rozhodně nepovažuju!
Moje úplně 1. knížka, kterou jsem četla dobrovolně, bez donucení rodičů se jmenovala Tokio Hotel - Křič jak jen dokážeš! Je to autobiografie Tokio Hotel - mojí nejoblíbenější rockové skupiny. Knížka mně moc bavila, dozvídala jsem se v ní samé důležité informace o členech a také doprovodném personálu kapely. Několik let na to mně, jako milion teenagerů na celém světě naprosto uchvátila Twilight Sága, takže jsem začala všechny knížky shánět ve velkém! Rovněž mně zaujaly. Autorka celé ságy S. Meyerová je vynikající spisovatelka a veřejně o ní říkám, že je to " žena, co mně naučila číst".Vše, o čem ve svých knihách píše zvlášť mladého člověka pohltí a umí si to podle sebe dobře představit. Pak jsem v četbě autobiografií pokračovala : K 15. narozeninám jsem od mamky dostala dárek, který jsem si sama vybrala: Knížku Loua Fanánka Hágena Járo Kakáo. Fanánek je můj životní vzor a tak je jasné, že jeho knížku musím mít! Dá se říct, že jsem jí přečetla de facto na jeden nádech. Fanánek tam každou situaci, co se mu stala tak vtipně a hlavně pravdivě popisuje, že to čtenáře prostě zaujme a jen těžko se od knížky odtrhne. Za napsání Jára Kakáa Fanánka obdivuju - napráskal tam na sebe i na své přátele věci, na které by si ostatní jen tak netroufli...Nyní čtu knihu spisovatelky E. L. James Fifty Shades of Grey. No, knihu...ona je to sípš taková obrovská bichle. Dostala jsem jí od tety na Vánoce a pořád nejsem schopná jí dočíst. E.L. James je dobrá spisovatelka, to ano, ale vadí mi, že ve Fifty Shades of Grey používá stále stejná slovní spojení. Jinak si myslím, že se knížka povedla.
Nejvíc mně mrzí to, že v dnešní době mladí lidé (ne všichni) vůbec nečtou. Znám to z vlastní zkušenosti. Doma vidím, kolik úsilí mamce dá než mojí malou sestřičku "dokope" k nějaké knížce. Přitom je to škoda! Myslím, že knihy jsou tu od toho aby se četly a navíc jsou i výborným společníkem! Proč tolik mladých herců, zpěváků a fotbalistů píše knihy? Nutí fanoušky číst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor | Web | 18. dubna 2014 v 21:25 | Reagovat

Tak biografie mě nikdy nebavily, to vždycky obdivuju, že to někdo považuje za svou oblíbenou četbu. Na druhou stranu ale tak mizerně napsanou knížku ve všech ohledech jako ten "chtěl jsem být erotickým románem" pokus, to teda nikdy.

2 Sabča (majitelka blogu) | Web | 19. dubna 2014 v 8:23 | Reagovat

Mně biografie baví, protože se tam dozvídám nové věci o lidech, které mám ráda. Přečetla jsem jich několik a všechny se mi docela líbily.

3 reveriedreams | E-mail | Web | 16. srpna 2014 v 20:43 | Reagovat

Tak čtenářským vkusem se vůbec neshodneme. Kdybych měla vybrat svou neoblíbenější knihu, určitě řeknu Star wars,jenže jak je známo, těch knih je hrozně moc. Ale nejvíce mě asi uchvátila trilogie Timothyho Zahna...
Také nechápu mladé lidi, kteří nečtou. Musí mít hrozně omezenou slovní zásobu, a prázdný život...

4 Sabča (majitelka blogu) | 16. srpna 2014 v 22:29 | Reagovat

Já mám teď rozečtenou knihu My děti ze stanice ZOO. Já vím, že je stará, ale líbí se mi, že upozorňuje na drogovou problematiku, a ještě je podle skutečnosti. Mě konkrétně čtení chytlo s "příchodem" Twilight ságy až pak jsem pochopila, jak velkej přínos to pro člověka má.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama