Březen 2014

CD Adrenalinum

29. března 2014 v 15:01 | Sabča |  Arakain
Skupina Arakain vydala své už 17. studiové album. Má název Adrenalinum. Poprvé jsem ho slyšela na Youtube nedávno a uchvátilo mně natolik, že si ho budu muset koupit a věnovat mu tu tady tenhle článek. Neberte ho prosím jako reklamu, můžete ho brát jako doporučení, pokud scháníte kvalitní CD, ze kterého (pokud jste rockeři) budete mít jistě radost!
Na albu Adrenalinum najdete celkem 13 skladeb. Nejsem z nich schopná vybrat JEDINOU, co by se mi líbila nejvíce. Mám alespoň 5 nebo 6 písniček, které můžu poslouchat dost nahlas a pořád dokola! Adrenalinum se Arakainům MIMOŘÁDNĚ povedlo. Je to především skvělá práce Jana Toužimského, Mirka Macha a Jiřího Urbana, kteří se na něm podíleli autorsky nejvíce. Ale ani Lukáš Doksanský a Zdeněk Kub nezůstávají pozadu, neboť právě jejich nástroje dodávají tomuhle albu tu správnou metalovou šťávu.
Pokud jste NÁHODOU CD už slyšeli, líbí se vám stejně jako mně? Kterou písničku máte nejradši?


ADRENALINUM:
1. Adrenalin
2. Malej vrah
3. Černobílý svět
4. Rozsudek
5. Nic neříkám
6 Malá a ztracená
7. Leporelo
8. 101. v řadě
9. Vesmírný koráb
10. Další nic co slýchám
11. Tisíckrát
12. Temná zákoutí
13. Svatej grál


Česko : Norsko - 1. zápas s novým trenérem

6. března 2014 v 8:30 | Sabča |  Fotbal

Včera odehrála naše reprezentace 1. zápas pod vedením nového trenéra Pavla Vrby. Soupeřem bylo Norsko. Bohužel jsem viděla jen posledních 20 minut tohoto zápasu, tak nemůžu posoudit, jestli jsme hráli dobře, nebo špatně. Vím, že za největší hvězdu byl "překvapivě" Tomáš Rosický, který dal Norům první branku a Vrba o něm pak řekl, že je pro reprezentaci nenahraditelný. To víme už dávno!! Tomáš je prostě Little Mozart....
Celý zápas skončil remízou 2:2, což si myslím, že není uplně špatné, na to, že to byla Vrbova "reprezentační" PREMIÉRA. Samozřejmě bude chvíli trvat, než se vzájemně poznají a pořádně si na sebe zvyknou.
Novému trenérovi bych popřála hodně úspěchů - ať ty naše kluky zvedně výš....aby se jim dařilo lépe než předtím, kdy je koučoval mistr Michal Bílek.

TOmáŠ

4. března 2014 v 14:51 | Sabča |  Tomáš Klus