Srpen 2013

Floor Jansen

30. srpna 2013 v 21:30 | Sabča |  Nightwish
Související obrázek

V říjnu to bude již rok, co skupinu Nightwish opustila jejich (už druhá) zpěvačka Anette Olzon. Prozatím jí vystřídala Floor Jansen, která s nimi odjela na turné.
Jestli se Floor stane OFICIÁLNÍ zpěvačkou Nightwish, bude jasné prý až v roce 2014.

Našla jsem si na YouTube nějaké videa, kde Floor zpívá společně s Nightwish. Je HODNĚ dobrá, to ano. Ale mám - li být upřímná: Nejvíc ze všech zpěvaček, co kdy v Nightwish byly se mi líbila TARJA!!!

Richard Müller - Už

27. srpna 2013 v 17:57 | Sabča |  Videoklipy (písničky)
Ne, ne! Video Richarda Müllera tu NENÍ OMYLEM! Možná se to některým z vás bude zdát divné, ale poslouchám ho také, ačkoli to heavy metal zrovna není.......
Možná se teď ptáte, jak to ve svých 17 letech můžu poslouchat. NORMÁLNĚ! Jeho hudba mně ''chytla'' už asi před rokem a pořád se mi líbí. Hlavně texty jsou skvělé, zvláště když jsou o nečem, co člověk zná a zažil na vlastní kůži.
Takže, pokud se vám to nelíbí, nepouštějte si to! Nikdo vám nic nenutí. Podle MNĚ je jeho tvorba DOBRÁ - přeberte si to, jak chcete!!!!!!
.MikE.

25. srpna 2013 v 20:17 | Sabča |  Green Day

Termální aquapark - Rakousko

18. srpna 2013 v 14:50 | Sabča |  Co je nového...?

Tak včera se uskutečnil další z mých prázdninových zážitků. Stejně jako každý rok jsme se i letos jeli s tetou, strejdou, sestrou a sestřenkou koupat. Tentokrát až do Rakouska, kde je jeden termální aquapark. I přesto, že jsem v Rakousku nikdy nebyla a docela jsem se tam těšila, nijak moc mně nenadchlo.
Přijeli pro nás autem asi okolo 9. hodiny ranní a tak nám začala naše dlouhá cesta, kterou jsme si krátili posloucháním autorádia. U samotného aquaparku jsme byli tak o půl 12. Paní, která tam prodávala vstupné moc česky neuměla, takže jsme to museli vyřídit anglicky, což byl úkol pro mně. Naštěstí mi rozuměla, takže všechno dopadlo dobře. Pak jsme se samozřejmě převlékli a hned šli do vody, která byla ostatně jako ve všech termálech hodně teplá. Bazény byly propojeny /byly vevnitř i venku/. Součástí aquaparku byl jeden obrovský tobogán, divoká řeka a v neposlední řadě vířivé bublinky. Se sestřenkou jsme se rozhodly, že napřed vyzkoušíme ten tobogán. Musely jsme si vystát dlouhou frontu, jelikož tam bylo lidí ''víc než na Václaváku''- zkrátka hlava na hlavě jak se říká.S vyplazeným jazykem Když konečně přišla řada na mně, sedla jsem a sklouzla se dolů. Bylo to rychlý jak něco. Uprostřed byla klasická zatáčka a v ní voda. No a když jsem projížděla, cákla mi přímo do xichtu (moc pěkné!!) Dopad taky nebyl hladký. Jak jsem byla rozjetá a v té rychlosti mně to ''vyplivlo'' ven, narazila jsem si záda. Jedna jízda mi po pravdě stačila a šla jsem otestovat divokou řeku. V té se mi líbilo de facto nejvíc, ačkoli mně pěkně sr*lo, že mně tam neustále někdo kopal a mlátil. Jinak super! Byl tam hodně silnej proud, takže to pak bylo taky rychlý, ale člověk tam musel strávit delší čas. Pak jsme se s tetou domluvili, že si půjdem ''odpočinout'' do bublinek. Byla to naprosto perfektní masáž!!! Potom jsme si jen tak plavali a já jsem si až po nějaké době všimla, že jsem v bazénu úplně sama s cizíma lidma. Začalo mi to být podezřelé, tak jsem se vydala tetu se strejdou hledat. Vylezla jsem z bazénu a viděla je ležet na lehátkách, co tam také byly. Všichni, teda až na tetu měli plůnoc. Šla jsem chvilku za nima, dala jsem si pití a řekla tetě, že jdu znovu do vody. S překvapeným výrazem se na mně podívala a odpověděla mi :,,Ty jsi blááááázen!!" To proto, že jsem za tu dobu, co jsme tam přijeli ještě nevylezla z vody. No jo, bazény jsou mým druhým domovem. Po chvilce pro mně došla ségra s tím, že už jedeme domů. Tak jsem teda vylezla a jeli jsme nazpátek. Cestou jsme se stavili (už v ČR) na takový pozdní oběd, protože bylo asi půl 4 odpoledne. Pak se do mně teta snažila narvat ještě zmrzku, ale to se jí nepovedlo. Jakmile byli všichni po jídle, jeli jsme rovnou domů.


Redakce

18. srpna 2013 v 0:10 | Sabča |  Seriály

David Matásek - Viktor Sajdl
Bořivoj Navrátil - Pavel Talich
Dana Batulková - Anna Pešková
Barbora Kodetová - Alice
Zdena Hadrbolcová - Emílie (matka Alice)
Michal Novotný - Zdeněk Sláma
Irena Máchová - Linda Malá
Jirka Mádl - Ondřej (bratr Lindy)
Zuzana Krajnarová Gábina
Milan Šteindler - Lubor Hájek
Zuzana Onufráková - Veronika Hájková
Roman Zach - Kamil Fořt
Pavla Ptáčková - Klára Volková
Monika Absolonová - sama sebe
Pavel Batěk - Hynek
Vít Karas - Filip Čeněk
Karel Urbánek - Mirek
Markéta Frosslová - Martina
Jiří Ployhar - Jarda Mrázek
Nela Boudová - Monika Jílková
Eva Kodešová - recepční
Václav Marhoul - Karel Kratina (policista)


Roštín - slavnosti piva : Turbo a Citron (10. 8. 2013)

11. srpna 2013 v 19:03 | Sabča |  Koncerty

To, že se vůbec zúčastním letošních slavností piva, co se konají každým rokem v Roštíně na Kamínce jsem se dozvěděla věřte nebo ne jen dvě hodiny před tím, než jsem tam odjela. Tentokrát tam neúčinkovaly moje oblíbené kapely jako je třeba Arakain, Tři Sestry nebo BSP, takže jsem ani necítila nějakou větší potřebu tam být. No ale volal mi kamarád Honza, že tam s mámou jede, protože by se rádi podívali na Slovenskou kapelu Tublatanka a zeptal se, jestli se k nim nechci přidat. Samozřejmě jsem řekla, že jo. Aspoň zase uvidím nějakou rockovou akcičku, i když tam bohužel mojí oblíbenci nebudou. Dojeli pro mně autem v 7 večer. Na Kamínce jsme byli zhruba za půl hodiny, kdy se právě chystala na stage skupina Turbo. Jasný, že je znám, ale že bych jim fandila a nějak cíleně je vyhledávala, to ne. Ale když už jsem tam byla, šla jsem si je poslechnout. Zahráli písničky z nového CD, ale neošidili nás ani o starší pecky, mezi které jistě patří osvědčená klasika Hráč. Nestála jsem uplně ve předu. Řekla jsem si: Co tam budu dělat, když nejsem jejich skalní fanynka?....a zdržovala se trochu v povzdálí. I přesto jsem viděla dobře, protože tam byly velkoplošné obrazovky, které všechno snímaly. Turbo hráli poměrně slušně, ale zase je pravda, že se do toho mohli opřít malinko víc. Jinak celkem fajn!!! Po nich hrála skupina Citron, kterou znám asi o něco LÉPE (ale také je nijak moc nevyhledávám) a tak jsem se posunula o několik metrů blíž. Měli tam opravdu početnou fanouškovskou základnu. Hned jak se objevili na scéně, lidé začali tleskat, pískat a dávat jim najevo svůj obdiv. Zazpívali nám HODNĚ písniček. Byl to vlastně takový průřez celou jejich kariérou. Musím říct, že jejich vystoupení se mi líbilo daleko víc než skupiny Turbo. Citroni mi přišli takoví "ostřejší" a mám i pocit, že si to víc užívali. Zaujal mně hlavně jejich zpěvák Fanny Michalík, který má moc hezký chraplavý hlas. Taky s náma, jako s publikem dost komunikoval a snažil se nás do celého vystoupení vtáhnout. Líbily se mi i písničky, které zpívali. Nejvíce mně potěšili Ocelovým městem, Zahradní slavností, Rock and roll Démonem a především krásnou pomalou baladou Už couvám. Naplno jsem si to vychutnávala. Jenom mě mrzí, že se Honza neprobojoval ke mně do předu. Stála jsem tam sama mezi cizíma lidma. No co na plat? Důležité je, že jsme se po vystoupení hned našli. Tublatanku jsme museli nakonec oželit, protože už byla tma a to by se nám pak jelo špatně domů. Honza s jeho mámou byli lehce zklamaní, ale snad se nám podaří shlédnout koncert Tublatanky někdy jindy.


Němčice u Holešova - 70 let od založení fotbalového týmu (4. 8. 2013)

6. srpna 2013 v 20:42 | Sabča |  Co je nového...?

V neděli se v nedalekých Němčicích u Holešova konala oslava 70ti let od založení místního fotbalového týmu. Na tuto akci přijali pozvání jako hlavní hosté herec Roman Skamene, rocková zpěvačka Leona Šenková a dva moderátoři Petr Dvořák a Helena Hamplová. Už je vám asi jasné, že jsem tam chtěla jet především kvůli Leoně, která je moje HODNĚ oblíbená zpěvačka. Mamka se nade mnou smilovala a do Němčic mně odvezla. Přijely jsme tam asi v 15:30 a stihly jsme kousek fotbalového zápasu, kterého se spolu s hráči zúčastnil i Roman a Leona. Pak jsme šly dál za hřiště, kde bylo jedno opravdu malinké podium a několik dřevěných laviček. Po nějaké chvilce mamka zahlédla Leonu a řekla mi:,,Pojď se s ní vyfotit!" Mně samozřejmě zrudl celej xicht a nevěděla jsem, co říct....no a v tom už mně mamka doslova táhla směrem k Leoně a prosila jí, jestli by se se mnou nevyfotila. Řekla, že určitě ano, došla za mnou a vyfotily jsme se. Potom jsme si povídaly a já jsem jí hezky po pravdě řekla, že je nejlepší a že jsem tu hlavně kvůli ní! Ona mně objala, čímž mně hodně překvapila a řekla mi, že bude zpívat co nejlíp, aby se mi to líbilo. (to vážně řekla) Z toho jsem byla fakt udivená. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by kterýkoli umělec objal svého fanouška a ještě mu pověděl, že pro něj podá nejlepší výkon. Mamka se rozhodla, že mně ''potrápí'' a vyfotila mně i s Romanem (stydlivost je svině). Potom jsme se vrátily zpátky a čekaly na vystoupení, které zahájili Petr a Helena. Pak přišel na podium Roman a ten vyprávěl historky z natáčení, čímž zaručeně pobavil celou vesnici. Každý pátý návštěvník téhle akce si s ním chtěl dát panáka.:-) No a potom už došla Leonka, která nám zazpívala nejen písničky ze svého CD, ale např. i Lásko voníš deštěm od Marie Rottrové. Pak dala vlastní písničku Vzorná holka a ještě před tím řekla, že ona ''vzorná holka'' nikdy nebyla. To jsem jí jaksi nevěřila, takže jsem se jen smála. Následovala skladba Ztrácí se, což je taková ''rocková bomba'', přesně tak, jak to mám nejradši. Když jí dozpívala, přiběhl k ní nějaký chlapík s panákem slivovice (my tomu říkáme čucík). Smějící se Jasně mu říkala, že nechce, ale on jí to pořád cpal. Tak si to teda od něj vzala, aby se ho v uvozovkách ''zbavila'' a pokračovala dál. Spolu s moderátorem a prý i jejím bratrancem Petrem Dvořákem si zazpívala duet Ať soudí nás, který s ní vždycky zpívá Bohuš Matuš..../ale ten tam samozřejmě nebyl/ Nakonec všichni hlavní hosté (i Roman) zazpívali opravdu uplně poslední písničku - Final Countdown od slavné skupiny Europe. Roman z toho nebyl dvakrát nadšený, ale přece jen se s tím nějak popral. Pak se rozloučili, poděkovali za skvělou domácí slivovičku a slíbili, že se zase jednou vrátí...... No, na to, jak jsou Němčice malinké se to dost povedlo. Leona, která byla hlavním důvodem mé účasti na této akci mně neskutečně potěšila! Je zkrátka NEJLEPŠÍ!! Svým nádherným silným hlasem zahřála u srdce snad KAŽDÉHO. A až bude mít koncert buď opět v Němčicích, nebo někde poblíž Kroměříže, určitě na něj přijedu!!