Duben 2013

Citáty Johna Lennona

28. dubna 2013 v 16:52 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
1. Největším vítězstvím je nepotřebovat žádné vítězství.

2. Utrhl jsem květinu a zvadla mi. Chytil jsem motýla a umřel mi v dlaních. Pochopil jsem, že krásných věcí se lze dotýkat jen srdcem.

3. Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.

4. Jediný prostředek, jak život snést je považovat ho za krásný.

5. Hledali jsme štěstí a našli jsme sebe.

6. Vy všichni potřebujete lásku.

7. Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.

8. Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.

9. Láska je nejkrásnější trápení, které tkví v ponížení lidské hrdosti.

10. Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.Jan a František Nedvědi - MKS Chropyně (25.4.2013)

26. dubna 2013 v 19:49 | Sabča |  Koncerty

Ano, vím, že to zní až neuvěřitelně, ale na koncertě bratrů Nedvědů, co se konal v chropyňském kulturním středisku jsem skutečně byla! Možná se mnohým z vás teď nabízí otázka : ,, Co TYS tam dělala?" To vám vysvětlím. Upřímně, na koncert jsem nejela z vlastního zájmu, nýbrž kvůli svému kamarádovi Honzovi, kterého jsem hrozně dlouho neviděla a taky kvůli mamce, abych jí oplatila to, že ona jezdí na koncerty se mnou.....
Na tuto akci nás jelo asi 7, takže jsme měli 9. řadu ve které jsme seděli skoro celou pro sebe. Já jsem z toho měla ze začátku obavy, protože Nedvědi nedělají zrovna mou oblíbenou hudbu a celkem jsem od nich znala asi 3 nebo 4 písničky. Koncert začal v 19:30. Na podium přišel baskytarista, který nás přivítal a následně uvedl kapelu a Jana s Františkem. Ti se posadili na židličky a jako uplně 1. nám zazpívali Růže z papíru, které ještě díky bohu znám! Potom zazpívali skladby, jež jsem já osobně slyšela uplně poprvé a pak dali asi nejslavnější věc: Podvod. Tu taky znám. Zpíval jí totiž můj oblíbený zpěvák Honza Bendig v SuperStar....Poté byl klasický táborákový hit Stánky a ještě něco. Pak si Jan z ničehonic stoupl a odešel do zákulisí. Nikdo nevěděl proč, ale František nám řekl, že je to proto, aby nám zazpívali písničky, které napsali když se "rozešli" a vystupoval každý zvlášť. František začal. Doprovázela ho samozřejmě kapela, v níž hraje na kytaru i jeho syn Vojta, který je mu podobný jako vejce vejci - zkrátka celej tata. Ten by ho nezapřel ani kdyby chtěl! Musím uznat, že František zpíva PĚKNĚ, nicméně zpěv jeho bratra Jana se mi líbil asi víc. Jan je oproti Františkovi takovej výraznější a myslím si, že má i malinko lepší hlas. Když se potom vystřídali a Jan se vrátil zpět na podium, zazpíval píseň s názvem Na kameni kámen. To jsem dokonce i já seděla "s hubou dokořán" (to myslím obrazně!!!!!!) a byla jsem překvapená z toho, jak hezky a hlavně procítěně zpívá. Pak nám poděkoval a oznámil konec kariéry z důvodu toho, že se cití být už starý, nemocný a pomalu začíná ztrácet sluch. Podle mně mu toto rozhodnutí určitě nikdo zazlívat nesmí a ani nebude. Všichni totiž víme, že oba hrají dost dlouho a právo si odpočinout má každý. I umělec jakým je Jan. Když o tom mluvil trochu se mu chvěl hlas a byl smutný z toho, že nemá následovníka ačkoli (jak sám řekl) má dětí jako obilí. Pak opět odešel a zpívat začal Vojta. Představil se se skladbou Miluji, kterou v originále zpívá Jan. Vojta nás všechny přesvědčil o tom, že je svému otci podobný nejen vzhledově, ale také zpěvem. Pak si spolu s dalším kytaristou Petrem Kocmanem dali duet Já to nejsem a potom nám Petr sám zazpíval písničku Svatební den se kterou vystoupil na svatbě Jana Nedvěda, když si bral svou o několik let mladší přítelkyni. Potom se Jan s Františkem vrátili a oba zazpívali poslední písničku Souhvězdí jisker. Ta se mi líbila nejvíc z celého koncertu, ale vlastně ani nevím proč. Pak to celé skončilo a mamka se mně ptala, jestli mně to bavilo. Nevěděla jsem, co jí mám odpovědět. Můj styl to není ani omylem, ale že jsou Jan a František legendy a dokázali toho víc než dost, to prostě uznat MUSÍM, ať se mi to líbí nebo ne.

krokodýl

21. dubna 2013 v 12:41 | Sabča |  Zvířata


Krokodýl (Crocodylus) je rod velkých vodních plazů, náležejících do čeledi krokodýlovitých.

Krokodýli jsou predátoři žijící v tropických oblastech Afriky, Asie, Ameriky i Austrálie. Vlastním životním prostředím krokodýlů je voda, přirozeně vyhledávají nejraději pomalé říční toky a jezera. Některé druhy, např. krokodýl mořský žijí však i v mořích při pobřeží. Jejich potravou jsou různí savci, ptáci, ryby a také jiní plazi, které loví a nebo se živí na jejich mršinách.
Krokodýli dosahují značných velikostí, které jim dovolují napadnout a zabít velké druhy skotu i člověka. Největším známým druhem krokodýla je krokodýl mořský (Crocodilus porosus), který dosahuje délky i přes 7 metrů a hmotnosti kolem 1 tuny (a je tak největším žijícím plazem na světě).

zdroj: Wikipedia - otevřená encyklopedie

3. Česko - Slovenská SuperStar

11. dubna 2013 v 17:00 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Před několika týdny se nám rozjela Nová éra ČeskoSlovenské SuperStar. Bohužel na to nemůžu koukat do konce, protože druhý den brzy vstávám, tak si pouštím na YouTube videa jednotlivých finalistů. Stejně jako minule, i teď mám oblíbence celkem 3.
Tím 1. a zároveň největším je Adam Kukačka. Líbí se mi na něm, že všechny svoje vystoupení strašně prožívá a opravdu mu jde o to, stát se dobrým zpěvákem (což z mého pohledu už je). Taky si na něm cením toho, že má stejně jako já rád starší písničky, které v SuperStar skvěle interpretuje. Myslím, že Adam je jeden z těch, kteří si SKUTEČNĚ zaslouží dostat se co nejdál!
Další moje favoritka je i moje jmenovkyně - Sabina Křováková. Písničky, co v SuperStar doposud zpívala se jí dle mého názoru podařily a už jsem docela zvědavá i na její vlastní tvorbu. Sabča zpívá opravdu moc dobře!! A pokud se dostane daleko, tak mi proslaví jméno.......Smějící se
A poslední můj favorit je Jaroslav Smejkal. Někteří z vás se možná domnívají, že mně Jarda dostal hlavně imageí rockera. No, není tomu uplně tak. Dostal mně svým úžasným hlasem a taky tím, jak parádně dokáže zazpívat jakejkoli hudební styl. Podle mně mu vyhovuje absolutně všechno a my mladé, všestranné zpěváky potřebujem jako sůl!

Teď vás jistě překvapí můj typ na vítěze: Není to žádný z mých favoritů!!!!!! Tuším, že vítězem se stane buď MARTIN ŠAFAŘÍK, nebo VERONIKA STÝBLOVÁ a nebo možná ještě ŠTEFAN PČELÁR. Nejvíc ale sázím na Martina!

3. června 2013
3. ČeskoSlovenskou SuperStar je Sabina Křováková!!Usmívající se


Ronald

6. dubna 2013 v 23:31 | sabča |  Tři Sestry

Jaroušek

6. dubna 2013 v 10:58 | sabča |  Tři Sestry

Veselé Velikonoce!

1. dubna 2013 v 7:30 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Běží malý králíček,
a nese si košíček,
v něm barevná vajíčka,
co mu dala slepička.
Koho potká, tomu praví,
že mu přeje štěstí, zdraví,
hezky se naň usměje,
srdíčko mu zahřeje.

Veselé Velikonoce
vám všem přeje
SABČA