Únor 2013

Pepa

28. února 2013 v 21:10 | Sabča |  Kabát

Zdeněk Troška - autogram

26. února 2013 v 20:03 | Sabča |  Podpisy slavných

Režisér ( Kameňák, Slunce seno jahody, Princezna ze mlejna)


Dymytry a Noid - autogramy

26. února 2013 v 19:58 | Sabča |  Podpisy slavných

Hudební skupina (Votoč se, Jsem nadšenej, Strážná věž)


Muzik. herec ( Carmen, Jesus Christ Superstar, Hamlet)
Herec (Kájínek)

Babovřesky : kino Nadsklepí Kroměříž

23. února 2013 v 18:01 | Sabča |  Co je nového...?

Včera měl v kroměřížském kině Nadsklepí premiéru nový film Zdeňka Trošky Babovřesky. Samozřejmě jsem si to nemohla nechat ujít a spolu s nejlepším kamarádem Honzou, jeho rodiči a mojí mamkou jsem tam jela. Všem nám bylo dopředu naprosto jasný, že film bude stát za to! A jak by taky ne, když ho natočil Troška....
Asi o čtvrt na 6 večer jsme vešli do kina, které bylo TOTÁLNĚ NARVANÉ!!! Honzův táta měl štěstí, že na něj vůbec zbyl lístek. Pak jsme si sedli na svá místa a čekali, až film začne. Mezi tím jsme si s Honzou povídali a jedli popcorn...Potom už to konečně začalo. Nechci vám moc prozrazovat děj, protože vás, (kteří jste to ještě neviděli) nechci připravit o ten zážitek, jaký jsme z toho měli my. Ale bylo to perfektní......prostě bezva film pro obyčejné lidi! Zaujme snad všechny, kdo má rád srandu a Zdeňka Trošku.Usmívající se Toho já obdivuju hrozně moc, protože dokáže natočit filmy, o které bude zájem třeba i za 30 let a nepotřebuje k tomu žádné milionové herce a herečky. Bohatě mu postačí ty ,, babky z vesnice", které byly i v Babovřeskách. Musím uznat, že na to, že nejsou studované herečky, vesnický drbny ztvárnily fakt výborně.....všichni jsme se smáli od začátku až do konce.
Myslím, že teď budu "mluvit" nejspíš za všechny, kdo v tom kině včera byli: Nějaký thrilery, kde se jen mlátí, zabíjí a já nevím, co všechno můžou jít úplně klidně do pr***le, to člověku nic nedá. Ovšem Babovřesky a další Troškovy filmy, to je uplně něco jiného. Já bych je mohla vidět 10x po sobě a bavily by mě tak, jako kdybych je viděla poprvé.

Babovřesky vám vřele doporučuju!!


Happy Valentine's day

14. února 2013 v 17:20 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Svátek svatého Valentýna se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.
Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě.
Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.

Zdroj : Wikipedia

Green Day a Billy Talent

7. února 2013 v 16:46 | Sabča |  Green Day

Zleva : John (Billy Talent), Ian (Billy Talent), Billie (Green Day), Mike (Green Day), Ben (Billy Talent), Aaron (Billy Talent), Tré (Green Day)