Návštěva Prahy

2. srpna 2012 v 22:37 | Sabča |  Co je nového...?

Ahoj, zdravím vás! Mám za sebou parádní zážitek a tím je moje uplně první (ano, čtete správně první) 2denní návštěva Prahy. Chtěla jsem tam jet proto, abych nebyla za vola a taky trochu ze zvědavosti.
Máme výhodu, že náš pan soused v Praze dělá, tudíž tam má i hezký byt....nabídl nám, že klidně můžeme bydlet u něj, ať nemusíme utrácet za hotel. Zrovna jsme se s ním domluvili i na tom, že nás tam zaveze autem a proto, že rodiče byli v Praze před 20 lety a já nikdy, jel s náma i jeho syn Jirka (který Prahu dobře zná), aby nás provedl městem a ukázal nám památky.
Vyjeli jsme v pondělí v 8 hodin ráno. Na místě jsme byli zhruba o půl 10. Vybalili jsme si všechny věci a chvilku jsme si po dlouhé cestě odpočinuli. Pak jsme poobědvali a začala naše prohlídka města. Jako 1. nás Jirka vzal na Pražský hrad a Katedrálu sv. Víta. Potom jsme šli kus dál na Karlův most. Všude bylo hrozně moc lidí, ale jen málokteří mluvili česky. Byli tam třeba Japonci nebo Angličani, na což jsou v Praze zvyklí. Když jsem přišla na ten Karlův most a začala si prohlížet obraz Johna Lennona, objevila se za mnou prodavačka a spustila na mně:,, Do You like it?" Já jsem jí řekla, že ano, že se mi to líbí, ale může na mě klidně mluvit česky. :o) Pak jsem šla dál a sledovala jsem, jak tam nějakej malíř kreslí portrét kluka. Věřte, nebo ne, trvalo mu to jenom 15 minut. Bylo to nádherný - jako živý. Měl tam i obrazy různých celebrit jako např. Justina Biebera, Cristiana Ronalda atd. Nechápala jsem, jak to může mít tak vymakaný, když to dělá jen čtvrt hodiny. Šli jsme zase dál a narazili jsme na jednoho hudebníka. Hrál celkem slušně, tak jsem mu hodila do kelímku 20 Kč. Podobní muzikanti byli i na Staromáku, který jsme navštívili hned po Karlově mostě. Ale nehráli na klasické nástroje, měli před sebou kastroly a hrnce, do kterých třískali paličkama a zpívali u toho! Hleděli jsme jako paka, jelikož tohle u nás nemáme. Podívali jsme i na pražský orloj a pak jsme šli až k národ. divadlu. Bylo hezké, ale škoda, že jsme ho nemohli vidět zevnitř......to by bylo přece jen zajímavější!!! No a poslední naše zastávka bylo Václavské náměstí. Tam jsem se moc těšila , protože jsem chtěla vidět sochu sv. Václava. Když jsme tam přišli, mamka mi řekla:,, Tady máš Vaška, já tě s ním vyfotím" Fotím se nerada, ale s Vašíkem mi to nevadilo . Než by jste se nadáli bylo asi 17:00 hod. a my už jsme toho měli akorát dost. Ne, že by se nám to nelíbilo, to ne, ale už nás totálně bolely nohy a měli jsme žízeň. To víte, chodit tak dlouho po Praze je celkem dřina. Tak jsme si šli odpočinout do nějaké hospůdky a pak už ,,domů." Tam jsme se najedli a za chvíli šli spát, protože jsme byil fakt vyčerpaní (ale stálo to za to). V úterý jsme samozřejmě pokračovali.......Hned ráno jsme se vydali na Petřín a do zrcadlového bludiště.Tam se mnou šel taťka, který mně předtím varoval, že se musím koukat na zem, protože na poprvé je to o hubu (vidíte jen davy lidí a zrcadla). Přirovnala bych to třeba k divoké jízdě na kolotoči a přiznávám, že mně potom trochu bolela hlava. Jak jsme se dostali dolů, šli jsme na oběd do takové jídelny a poté nám Jirka ukázal divadlo Brodway, kde se hrají např. muzikály. Moc se mi líbilo a hluboce závidím těm, kteří už tam byli na nějakém představení. Pak jsme došli k divadlu Hybernia, který je taky krásný a myslím, že i dost oblíbený. No a potom už nám nezbylo nic jiného než se vrátit zpátky, pobalit baťohy a jet do Chropyně, kde by se nám mohlo o Karlově mostě, Petříně a tolika divadlech jen zdát.

Mně se Praha líbila opravdu moc. Někdy to chození bylo náročný, ale aspoň jsem viděla všechno, co jsem chtělaMrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavinka | Web | 4. srpna 2012 v 21:36 | Reagovat

Ahojky, moc se mi líbily Tvoje postřehy z první pražské návštěvy. Určitě to pro Tebe byl nezapomenutelný zážitek. Taky jsem v "matičce" nebyla už dvacet let, ale vše,cos popisovala jsem si nádherně vybavila. Nyní bych už to nezvládla, protože městská dlažba je pro slabé nožky téměř likvidační. Přeji bezva prázdniny !

2 Sabča (majitelka blogu) | Web | 4. srpna 2012 v 21:49 | Reagovat

tak to děkuji.......
Jo byl to nádhernej zážitek - fakt. No jak jsem řekla chození bylo namáhavý, ale stálo to za to protože, Praha je krásný město a já jsem tam toho chtěla vidět co nejvíc - Tak jsem si to obešla a jsem nadšená!!

3 mysteriouswolf | Web | 6. srpna 2012 v 20:02 | Reagovat

Taky mám Prahu moc ráda,po Paříži moje druhá srdeční záležitost.Miluju Kampu,Vyšehrad,Karlův most a kdykoliv do Prahy mám cestu,stavím se v některé z kavárniček poblíž "Staromáku":-)

4 Sabča (majitelka blogu) | Web | 7. srpna 2012 v 18:29 | Reagovat

ttj já to mám do Prahy strašně daleko byla jsem tam jen jednou, ale je fakt moc krásná a ráda bych tam jela zase

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama