Červen 2012

BilliE

30. června 2012 v 12:41 | Sabča |  Green Day

Prázdniny aneb. ukončila jsem devítku

28. června 2012 v 20:33 | Sabča |  Různé články, zajímavosti

Sobotou nám konečně začínají naše vytoužené letní prázdniny, na které jsme se všichni celých 10 měsíců tak těšili.Usmívající se
Nebudeme muset brzy vstávat, nebudeme se muset učit.... nebudeme muset vlastně NIC a to je přece super! No ale ještě před tím nás čeká vysvědčení. To moje nebude kdo ví jak perfektní, ale uplnej hnus to taky nebude. A vzhledem k tomu, že právě končím 9.třídu a po prázdninách nastupuju do nové školy, budu se muset (ač nerada) rozloučit se všema kamarádama, učitelkama, učitelem a školou, kde jsem strávila docela hezké 4 roky. Neříkám, že mně tam občas někdo nenas***al, ale většinou jsme byli fajn kolektiv a velcí kamarádi. A právě proto bude ten odchod tak těžký - a myslím, že vůbec ne jenom pro mně.... Třeba dneska došla jedna kamarádka za učitelkou a natvrdo jí řekla:,,Paní učitelko, zítra budu brečet!" Paní učitelka se na ní podívala, pak koukla i na mně a řekla:,, Opovažte se!! Jestli tu uvidím někoho brečet, začnu taky!" Hold si asi pobrečí, protože ta kámoška nevypadala na to, že zítra slzy udrží. Jak jsem na ní tak koukala, připadlo mi, že měla trošku mokrý oči už teď. Možná si říkáte, že jsme totálně blbí, že to budem až tak prožívat- ale ne, jen se máme (skoro) všichni rádi a zvykli jsme si na sebe. A na tom přece nic špatného není!
Na druhou stranu mám radost, že už nikdy nebudu muset trpět fyziku, která mně nebaví a stejně jí houby rozumím. To jsem fakt ráda, protože zejména tomuhle předmětu jsem nikdy nepřišla na chuť!

Tak uvidíme, jak to zítra dopadne.......Mrkající
Já vám všem přeju krásný dva měsíce prázdnin, hezký počasí a hodně zábavy.....

SABČA

ME: EURO 2012 - Česko : Portugalsko

22. června 2012 v 21:14 | Sabča |  Fotbal

Zápas s Portugalskem byl nejtěžší. Mají totiž ve svém týmu mega hvězdu Cristiana Ronalda, která nám jediným gólem bohužel vzala možnost zúčastnit se semifinále EURA 2012.
Celý zápas začal krásnou šancí pro Jardu Plašila, ale nedokázal jí proměnit, protože mu to pokazil portugalský brankař. Pak měli míč soupeři, zatím co my jsme se jim ho snažili sebrat a vzít na svojí stranu. Jednou se to povedlo Tomášovi Sivokovi, který předvedl fakt parádní zákrok, ale potom byli opět ve hře Portugalci spoléhající se hlavně na Cristiana. Musím ale říct, že se jim v 1.poločase moc nedařilo: rány měli celkem hezké , ale míč jim skoro pokaždé padal do outového území, což je vlastně dobře. Pak se ale probrali a dovolovali si na nás čím dál víc, hlavně když se míče zmocnil...Ronaldo. Měl nespočet šancí trefit se do naší brány, ale Čech mu to všechno perfektně vychytal. Podle mého názoru byl náš nejlepší hráč tohoto zápasu. To co předváděl bylo naprosto vynikající!!!
2. poločas = HOTOVÝ NEŠTĚSTÍ. To nám právě Cristiano dal ten gól, ale Petr Čech, ani nikdo jiný tomu bohužel nemohl zabránit. Cris se prý trefil hlavou a další 4 hráči mu pomohli. A Čech je přece jen člověk, není to žádný superman, aby mohl být všude! Dělal co mohl. Při jednom skoku po míči dokonce nechtěně zranil VLASTNÍHO spoluhráče Tomáše Hubschmanna..........
Za tuhle porážku nikdo nemůže, všichni naši hráči makali od začátku až do konce a žádný fanoušek nemá ani to nejmenší právo být na ně naštvaný.

Cristiano je prostě dobrej a já mu jako fotbalistovi docela fandím (teda pokud nehraje s naším nároďákem)Mrkající. Musím přiznat, že po tom gólu, co nám dal jsem ho už tolik ráda neměla, ale...... všichni si přiznejme, že je to STAR!!!!!
-
-
-
-
-
-
HOŠI NEVADÍ A DĚKUJEM!Nevinný

ME: EURO 2012 - Česko : Polsko

17. června 2012 v 0:53 | Sabča |  Fotbal

Na zápas proti Polsku Tomáš Rosický bohužel nenastoupil, protože mu to jeho zranění neumožnilo, ale i tak si naši kluci dokázali skvěle poradit.
Při 1. poločase se nám nějak nevedlo, míč si pořád drželi soupeři, na kterých byl znát klid a sebevědomí. Nejspíš proto, že hráli na domácím stadioně. My jsme byli ze začátku pomalejší a dopustili jsme se menších chyb. Občas se nám nějaká ta střela povedla, ale Poláci na tom byli lépe. Jejich obrana fungovala výborně a někdy to bylo jen tak tak, že nám nedali gól. Šance na to měli, ale náš Petr Čech jim je kazil jak mohl. A že mu to dneska šlo. Je prostě super! To samé můžu říct o Vaškovi Pilařovi, jehož útoky a obehrávky byly docela tvrdé, ale skoro pokaždé mu vyšly. Skvěle hrál i Sivok, ale soupeři ho strašně ,,brzdili". 2. poločas se změnil - jako mávnutím kouzelného proutku soupeřům nejspíš došly síly. Za to my jsme se pořádně rozjeli! Např. Baroš, byl plný energie a dokonce se mu povedlo zasáhnout soupeřovu branku. Jednalo se ale o off side, takže to neplatilo. Gólu, jako takového jsme se přece jen dočkali. Dal ho naprosto krásným způsobem podle mně jeden z nejlepších hráčů české reprezentace Petr Jiráček. Prokličkoval nějak mezi soupeři, kteří se ani nevzpamatovali a už měli balón v brance. Bylo to prostě něco luxusního. Poláci takovou radost pochopitelně neměli. Někteří fanoušci i brečeli, ale hráči se nevzdávali a snažili se co nejvíc bojovat. My jsme jim to však nedovolili, vyhráli jsme nad nima 1:0 a to znamená, že postupujeme do čtvrtfinále, kam nás svým gólem poslal Péťa Jiráček.


Je to prostě paráda, moc to klukům přeju. Jiráček je uplnej borec.....Stejně tak Hubschmann, Rajtoral, Čech, Rosa, Pethart a všichni ostatní. Postup mají opravdu zaslouženě!Úžasný

ČEŠI DO TOHO, ČEŠI DO TOHO!!!Usmívající se

ME: EURO 2012 - Česko : Řecko

13. června 2012 v 18:00 | Sabča |  Fotbal

Dalším našim soupeřem na EURU 2012 bylo Řecko.......
Tenhle zápas jsem viděla asi až od 25. minuty a docela mně překvapilo, že se nám už na záčátku, přesněji ve 3. a 6. minutě podařilo dát dva góly ( škoda, že jsem to neviděla)! Jeden prý dal Vašek Pilař a druhý Petr Jiráček, kterého si jako fotbalisty vážím a obdivuju ho za to, s jakým nadšením a chutí vždycky obehrává soupeře o míč. Ne jinak tomu bylo v případě Řeků. Obehrával je naprosto kouzelně a taky předvedl jednu parádní přihrávku. I Theo Gebre Sellasie se docela ukázal. Měl hodně šancí na gól, ale ani jednu z nich bohužel nedokázal proměnit, protože mu pokaždé soupeři sebrali míč. Za to Baroš jaksi neměl svůj den, vůbec se mu nedařilo. Stejně na tom byl i Petr Čech, který v druhém poločase vlastní vinou pustil 1. (a naštěstí poslední) řecký gól. To byla opravdu CHYBA, ale uznávám, že 2. poločas byl pro nače hráče daleko těžší, protože se ho už nezúčastnil Tomáš Rosický. Nějak kulhal a tak se trenér Bílek rozhodl, že ho radši nechá odpočinout, aby mohl v klidu odehrát zápas proti Polsku. Zastoupil ho Dan Kolář, který taky nehraje špatně, ale Rosa je zkrátka Rosa!! Chyběl tam a soupeři toho využili. Branku už nám sice nedali, ale hráli uplně jinak než v prvním poločase: byli sehraní, dobře si přihrávali a myslím si, že Petr Čech s nima občas měl hodně práce, zvlášť ke konci. Naštěstí jsme je včas zabrzdili a celý zápas VYHRÁLI!!! Sice jsme těch gólu mohli nastřílet víc, ale to vůbec nevadí. Musíme si něco šetřit i na Poláky, se kterýma hrajem 16.6. Doufám, že se Tomáš do té doby uzdraví a porazíme je aspoň 3:0Usmívající se
Tak ještě porazit Polsko a máme to!!!!!! Kluci jsou super, tak ať jim to vydrží.Mrkající

ME: EURO 2012 - Česko : Rusko

9. června 2012 v 13:53 | Sabča |  Fotbal

V Polsku právě začalo fotbalové EURO 2012 a naším prvním soupeřem bylo.... Rusko, se kterým jsme hráli včera ve 20:31 hodin. Ten, kdo zápas sledoval, jistě ví, že nás porazili 4:1, což je celkem hnus! Na začátku jsem si bláhově myslela, že vyhrajeme aspoň 3:2, ale ono nic. Už v prvním poločase jsme dostali hned 2 góly za sebou. Rusi na nás byli moc silní a nutno dodat, že měli výbornýho brankaře. Vypadal, jako by si vzal nějaký doping- byl rychlý, přesný a nepustil za sebe ani tak perfektní míč, jaký se mu za záda snažil poslat Baroš. Kopnul to skvěle, myslím, že jiný brankař by takovouhle střelu snad nechytil. Jeden gól jsme ale dali. Vstřelil ho Vašek Pilař, kterému se podařilo Ruského brankaře nějakým záhadným způsobem překonat.......ani nevím, jak tam ten míč vlastně dostal. Kromě Baroše a Pilaře se celkem slušně vyznamenal i Jiráček, Gebre Selassie nebo Rosický, ale jinak to byl zápas fakt na nic. V druhém poločase jsme si už ani nekopli. Rusko nám nasázelo další dva góly a "mohlo se jít dom".....fakt nevím, co se to s těma našema včera dělo, asi nebyli ve formě. Ale příště prostě vyhrát MUSÍME, protože na to (snad) máme.


Včera se nám nedařilo, uvidíme, co bude dál. Já doufám, že se kluci trošku zlepší a vyhrávat začnem MY, ne soupeři. Byla by to paráda, kdyby jsme se stali mistry Evropy, ale musíme hold makat! (já vím, že se to lehce řekne)