Březen 2012

kapela Green Day

31. března 2012 v 20:55 | Sabča |  Green Day

První krok

29. března 2012 v 16:55 | Sabča |  Seriály

Jan Cina - Saša Tobičík
Veronika Žilková - Klára Jakubská
Filip Cíl - Tomáš Doubrava
Světlana Nálepková - Vlasta Marešová
Radka Pavlovčinová - Silvie Allemand
Michal Kavalčík - Vladimír Jánský
Dominik Turza - Robert Hakl
Klára Issová - Adéla Bergrová
Pavla Vitázková - Diana Strejcová
Oldřich Navrátil - Pavel Fajgl
Linda Pokorná - Jasminne M' Baya
Igor Bareš - otec Elišky
Šárka Vaculíková - Eliška
Přemysl Pálek - Patrik
Oldřich Vlach - Antonín Kuklík
Pavel Kříž - Max Řezníček
Charlotte Doubravová - Irena Koubková
Zuzana Kábrtová - Zuzana Součková
Petr Hozman - Filip Kárník
Jakub Lettko - Jakub Vraný


- Tré

23. března 2012 v 19:51 | Sabča |  Green Day

Ruda z Ostravy (video)

18. března 2012 v 17:28 | Sabča |  Vtipy a podobné věci

Ruda UMÍ, Ruda je DOBREJ! Mrkající

Beseda se spisovatelem Janem Svitákem

9. března 2012 v 14:26 | Sabča |  Co je nového...?

Tak už i já jsem si našla to ,,kouzlo knihy" a začala jsem chodit do místní knihovny, ve které se právě dnes konala beseda se spisovatelem. Ze začátku jsme nevěděli, koho pozvat, až naší paní knihovnici napadlo, že by mohla oslovit holešovského spisovatele Jana Svitáka. Ten pán mi byl docela cizí, takže jsem si o něm vyhledala informace na netu, abych ho poznala trochu víc.
Do knihovny jsem šla ráno asi v 9 hodin. Vyběhla jsem po schodech nahoru a uslyšela hlasy. V tu chvíli jsem si řekla:,, Já jsem tu brzo, co mám dělat?" Nezbylo mi nic jiného, než abych zaklepala na dvěře a počkala, jestli mi někdo otevře. Otevřela paní knihovnice a oznámila mi, že klidně můžu jít dál. Tak jsem šla a zeptala se jí, jestli nevadí, že jsem tu tak brzo. Ona mi řekla, že je to v pořádku a šla do místnosti, kde probíhala první beseda, určena pro malé děti asi ze 4 třídy. Já jsem byla v zadu u jejího stolku a cítila se vyloženě trapně - stála jsem tam se sklopenou hlavou a docela jsem si vyčítala, že jsem je takhle vyrušila.....no co už, no??? Pak jim beseda skončila a pan spisovatel si šel dát zaslouženou přestávku. Jak vycházel z té místnosti, tak kolem mně prošel. Navzájem jsme se pozdravili a já jsem se fakt styděla. Zajímalo by mně, co si o mně teď myslí, když mně tam viděl tak stát a koukat kdoví kam. Naštěstí jsem potom z okna zahlédla kamarádku, která tuhle knihovnu taky navštěvuje, tak jsem se uklidnila. Přišla tam, sedla si ke mně a prohodili jsme spolu pár slov..... potom už začali přicházet další děcka z knihovny a taky páťáci, kteří tam byli společně s náma. Jakmile si všichni našli svá místa, beseda mohla začít. Pan spisovatel přišel, všechny nás pozdravil (mně již po 2.) a začal nám povídat o knihách. Bylo to opravdu zajímavý a dokonce jsme se u toho i zasmáli! Pak nám dal možnost se na cokoli zeptat a potom četl ze své knížky Čertovo kopyto. To se mi taky moc líbilo! Četl to hezky, procítěně a šlo na něm poznat, že je na tu knížku pyšnej....a že má být na co pyšnej.....je to prostě takovej strašidelnej příběh o dvou dětech a čertovi a i když je napsanej dost dramaticky, tak nakonec dobře dopadne. Uteklo to hrozně rychle a celá beseda byla u konce. Panu spisovateli jsme za ní všichni poděkovali a samozřejmě jsme si ho nechali podepsát. Byl strašně ochotnej a náš zájem mu prý udělal radost. Pak už musel odjet, tak se s náma rozloučil a šel do svého auta. Když už byl pryč paní knihovnice najednou zavolala,, Já jsem ho zapoměla poprosit o podpis, no to teda neee!" a rozběhla se za ním. Naštěstí ho zastihla, takže autogram má i ona.
Beseda byla fakt moc hezká, dozvěděli jsme se tam víc, než kdyby jsme seděli ve škole a museli se učit nějakou látku, fakt!! Já jsem nadšená a obdivuju toho spisovatele, že tak dobře zvládnul dvě besedy - i pro nás, i pro malé školáky. Dneska už určitě neřekne ani slovo, protože musí být strašně namluvenej - to čtení, odpovídání na naše otázky a taky to pěkný vyprávění.....byl fakt borec, povedlo se mu to! :o)

...Billie....

6. března 2012 v 16:28 | Sabča |  Green Day