Září 2011


Harry Potter a Princ dvojí krve

25. září 2011 v 7:30 | Sabča |  Filmy


Harry Potter (Daniel Radcliffe) si povídá s nějakou neznámou slečnou, když v tom za ním příjde Brumbál a řekne mu, aby ho chytil za ruku. Harry nechápe proč, ale poslechne ho. Přemístí se spolu do tajemné vesničky, kde žije Brumbálův přítel Horacio, který právě napodoboval křeslo, takže ho Harry a Brumbál nemohli najít. Jak ho našli, Harry se s ním seznámil a Horacio ho, i Brumbála pozval dál. Harrymu řekl, že má výstavku fotek slavných kouzelníků a že by tam někdy chtěl mít i tu jeho. Harry se ale nemohl moc dlouho zdržovat, protože musel jít k Weasleyovým, kde měl své věci. Tak se spolu rozloučili a Harry šel za Brumbálem, který mu pomohl přemístit se zpátky. Když pak došel k Weasleyovým, všichni byli překvapení protože ho tam nikdo nečekal. Na druhý den šli Harry, Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Waston) do obchůdku, kde prodávali Ronovi bratři Fred a Georg. Při zpáteční cestě si všimli Draca Malfoye (Tom Felton), kterého Voldemort (Ralph Fiennes) pověřil nelehkým úkolem : zabít Brumbála. Chvíli tam poslouchali rozhovor mezi ním a jeho mámou, ale potom šli radši počkat na vlak, který je odvezl do Bradavic. Do vlaku nastoupil taky Draco, který byl na Harryho naštvaný, protože si všiml jak s Ronem a Hermionou poslouchal co si říká se svou mámou. Jak dojeli na místo, šli jako vždycky do školního sálu, kde je Brumbál upozornil na jisté nebezpečí. Pak chtěli jít Harry a Ron na své pokoje, ale přistihla je profesorka McGonagalová a přikázala jim, aby se šli učit dělat lektvary. Moc se jim nechtělo,ale nakonec šli. Tenhle zvláštní předmět učil Horacio, se kterým se Harry už znal a tak mu řekl,že ještě nemají učebnice. Horacio mu odpověděl, že si je můžou vzít ze skříně. Tak si je vzali, ale našli tam i knížku, kterou nikdy před tím neviděli. Harry jí otevřel a zjistil že patří Princi dvojí krve. Ale nevěděl kdo to je, tak si vzal knížku s sebou a na pokoji si jí četl. Dlouho nad tím přemýšlel ale pořád nemohl přijít na to, kdo že Princ dvojí krve je. Řekl si, že k tomu bude potřebovat štěstí a tak vypil lektvar, který se jmenuje ,,Tekuté Štěstí". Potom šel k Hagridovi (Robbie Coltrane) a po cestě potkal Horacia, takže šel s ním. U Hagrida se dívali do tajemné koule, ve které viděli Voldemorta. Harry to spěchal ukázat Brumbálovi, ale ten ho zastavil a řekl mu, že se zase potřebuje někam přemístit a že chce, aby šel s ním. Harry souhlasil a přemístil se s Brumbálem na jedno nebezpečné místo, kde Brumbál musel vypít nějaký kouzelný nápoj, aby se dostal přesně tam ,kam potřebuje. Po nějakém čase se vrátili zpět, ale to už na Brumbála čekal Draco Malfoy, který ho měl zabít. Nebyl na to ale dost silný, tak ho zabil Severus Snape, který se pak Harrymu přiznal, že Princ dvojí krve je on.



Závody v UH po druhé

16. září 2011 v 16:01 | Sabča |  Co je nového...?

Dnes jsem se po druhé zúčastnila atletických závodů v Uherském Hradišti, na které jezdíváme se školou. Už od rána jsem měla takový divný pocit, "že to dneska asi nevýjde". A taky že to nevyšlo. Vstala jsem o čtvrt na 7,pak jsem si chvilku pustila počítač a potom jsem šla na zastávku , kde jsem čekala až pro mně dojede kamarádka s její mámou autem. Dotyčná kamarádka taky závodila, takže hned jak přijely se mně ptala : ,,Máš strach?" a já jsem ji odpověděla: ,,Kurňa a jakej...." Přijely jsme na nástupiště, z něhož jsme šli s učitelkou, učitelem a ostatníma děckama na vlak. Celou cestu jsem ze sebe nevydala ani hlásku, protože ve mně nervy pracovaly čím dál víc. Jakmile jsme dojeli na Uherskohradišťský stadion, připravili jsme se na 1. disciplínu ve které jsem byla já a moje 2 kámošky. Házely jsme kriketovým míčkem. Přiběhly jsme na start a počkaly než všichni odhází. Já jsem čekala nejdéle, protože jsem házela až jako poslední. Když na mně přišla řada, učitelka mi řekla: ,,Hoď s tím co nejdál!" Vzala jsem to a hodila s tím....ale bylo to dost slabé. Měla jsem celkem 3 pokusy, ale ty zbývající dva byly snad ještě horší než ten první. Když jsem házela poprvé, měla jsem opravdu strach a to se na mně asi podepsalo i při těch ostatních pokusech. Navíc byla rosa, takže se ty míčky držely docela blbě. Pak jsme se šli podívat na kluka ,co skákal do výšky. Tomu se to povedlo! Potom byla disciplína ,,běh na 60 m mladší žáci" a v té jsme měli hned dva zástupce. Taky se jim dařilo. Následovala krátká přestávka. Seděli jsme na tribunách, když ke mně přišel učitel a zeptal se: ,,Tak co, dobrý?" ,,No úžasný!" odpověděla jsem mu. Po přestávce jsme se šli mrknout na stanoviště, kde byl sok do dálky. V tom závodila kámoška. Taky na to měla 3 pokusy, ale narozdíl ode mně se jí aspoň jeden povedl. Pak jsme šli o kousek dál na stanoviště běh na 60 m ale tentokrát už pro starší žáky. Taky jsme tam měli dva kluky. Jak doběhli, šli jsme se připravit na štafetu a následné vyhlašování vítězů. Štafeta byla OK a vyhlašování šlo lehce mimo mně, protože jsem stejně věděla jak dopadnu. Ale ostatní si vedli fakt skvěle a moc jim to přeju. Přivezli jsme celkem 8 medailí z toho jednu za štafetu, takže až na ten můj ,,(ne)výkon" paráda. No ale nebyla jsem sama, komu se nedařilo. Kámoška mně v tom nenechala. Taky nemá žádnou medaili. Ale nevadí ji to. Řekla mi, že můžeme být rádi, že jsme se neučili... A měla pravdu!

Chropyňské hody 2011

4. září 2011 v 11:08 | Sabča |  Co je nového...?

Jako každý rok, i tentokrát se u nás konaly chropyňské hody, na které jsme samozřejmě šli. Byla to oslava - 750 let města, takže to bylo opravdu velký. Původně jsme si mysleli, že půjdeme už odpoledne, ale šli jsme k až večeru, protože ten večerní program byl přece jenom o něco lepší - odpoledne tam bylo kladení věnce a tak, ale večer už byl ve znamení rockové muziky, která jak víte mně baví.
My jsme šli zrovna na rockový muzikál o králi Ječmínkovi, který měl začat v 19.00 hodin. Jenže měl zpoždění - začal až v 19.30. To ale nevadilo. Tu půlhodinku jsme si počkali a taky to stálo za to, protože to bylo fakt moc pěkné. Sice mi tam chvilkama zavazeli ti malí prckové, co tam pořád běhali a komáři. Jinak naprostá paráda. Herci to zahráli nádherně a lidi v publiku se taky bavili. Celý muzíkál byl vlastně o tom jak se tu Ječmínek narodil a potom už ho tu nikdy nikdo neviděl. Nakonec (jak už to v muzikálech tak je) se herci představili. Nebyli to herci jako takoví, spíš jenom amatéři, takže je nikdo moc neznal. Většina z nich pocházela z Přerova a byl tam i frontman kapely Spocená uklízečka. Znáte? :o) Potom následoval rockfest. Jako první tam hrála chropyňská kapela HYDRANT,známá tím, že má vždycky až příliš douhé zvukové zkoušky. Trvalo jim to asi hodinu, než se nachystali. V publiku už to celkem vřelo, takže kromě zvuků kytar bylo slyšet třeba ,,Ku**a, pohni!" a jiné připomínky. Nakonec jsme se dočkali a HYDRANTI začali konečně hrát. Hráli především svoje písničky a šlo jim to v celku dobře. Po nich jsme už ale šli domů, protože byla fakt velká zima a taky únava. Jinak si myslím, že se hody letos povedly. Počasí nám přálo a lidí tam bylo taky docela dost, takže za mě super!