Květen 2011

Rock and rockstars

25. května 2011 v 16:19 | Sabča |  O mně a o blogu


Všichni, co sem chodíte ať už pravidelně, nebo jednou za čas, určitě dobře víte, že (kromě jiného) poslouchám rockovou hudbu, takže k tomu sem něco maličko napíšu!

Rock je žánr populární hudby, který se do hlavního proudu dostal v 60.letech 20.století. Má kořeny v rock and rollu, rythm and blues a v country hudbě. 40 a 50 let je také ovlivněn folkem, jazzem a vážnou (neboli klasickou) hudbou. Nejčastěji používané nástroje jsou bicí, kytary, baskytary, klávesové nástroje nebo syntézátor (elektrický hudební nástroj) . V rocku se často objevují kytarová a někdy i harmoniková sola.
Na konci 60. a na začátku 70. let se z rocku vyvinulo několik podžánrů: folkrock, blues - rock a nebo jazz fusion. V 70. letech rock ovlivnili soul a latinskoamerická hudba. V tomto období vznikly (už známější) podžánry : glam rock, heavy metal, hard rock a punk rock.
ROCKOVÉ KAPELY
- Kabát
- Doga
- Citron
- Olympic
- Katapult
- Tři Sestry
- Elán
- Horkýže Slíže
- Black Sabbath
- Kiss
- R. E. M.
- Qeen
- AC/DC
- Tokio Hotel
- Nirvana
- Green Day
- Def Leppard
- U2
- The Beatles
- Deep Purple
- Rolling Stones
- Nazareth
- Die Happy
- Linkin Park

Máme bronz!!

15. května 2011 v 18:58 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Tak a je to tady! Na mistrovství světa v hokeji jsme vyhráli krásnou bronzovou medaili!!
Myslím, že všichni naši hokejisti hráli perfektně, ale největší podíl na takovémto úspěchu má asi Jarda Jágr..... I když je z celýho nároďáku nejstarší, (má 39 let) hraje fakt úžasně! Nebýt jeho tak by jsme v hokeji asi neměli takové úspěchy jako máme!

Na zlato jsme tentokrát nestačili, ale to vůbec nevadí, přece jenom... nemůžeme ho vyhrávat pořád! A bronz je taky krásnej. Když to vezmu tak, že jsme na třetím místě z celýho světa, tak je to naprostá paráda. Můžeme být na naše ,,hokejové" chlapce právem pyšní!!
(Kéž by se nám tak dařilo i ve fotbale)

Bastardi

8. května 2011 v 19:00 | Sabča |  Filmy
bastardi
Partička tří romských kluků v parku znásilní a po té zabije mladou praktikantku Janu (Kristýna Leichtová), která dřív učila v jejich škole. Z tak brutálního činu všichni vyváznou bez problémů a do školy chodí klidně dál. Jednou tam ale nastoupil nový učitel Tomáš Majer (Tomáš Magnousek) ,který je bratr zavražděné Jany. Ředitel Halbich (Ladislav Potměšil) to však nevěděl a ho na školu přijal. Tomáš se snažil dělat všechno proto, aby děti poslouchaly, ale nedařilo se mu - právě naopak. V hodině tělocviku žák Michal (David Dolanský) zbil učitele (Saša Rašilov) pálkou na baesboll, protože ho nutil cvičit a mu se nechtělo. Přijela tedy sanitka a zraněného učitele odvezla přímo do nemocnice. Tuto situaci přijeli řešit i detektivové, ale nikdo jim vůbec nic neřekl. Hlavně ne Michalovi kamarádi : Milan (Partik Koutný) a Petr (Ondřej Semerák), kteří byli stejně zlí jako on a většina dětí v téhle škole. Žádný z učitelů už nevěděl, jak děti naučit správnému chování. Tomáš dostal nápad, že by se svými žáky hrál ve škole divadlo. Domníval se, že by mu to mohlo pomoct. Tento způsob zabral,ale jen na chvilku, pak děti zlobili dál, hlavně ti tři kluci: ubližovali všem okolo sebe ,kradli a nadávali. Jednou byli venku a kouřili když v tom nějací kolemjdoucí uviděli Petra jak leží na lavičce a přestává dýchat. Přivolali proto záchranku, ale ta už mu nepomohla. Pár dnů na to našel školník (Jan Přeučil) na záchodě oběšeného Milana...... Všem ve škole začalo být divně, že oba kluci umřeli tak krátce po sobě, ale nikdo nevěděl proč. Michal si myslel, že je zabil Tomáš, takže si na něj počkal na chodbě, s nožem v ruce a chtěl ho pobodat. Tomáš se s ním začal rvát a skončilo to tak že Michala přehodil přes zábradlí a on umřel taky.bastardi

film opravdu není tak krutý jak by se mohlo zdát,kromě násilí a napětí je tam i spoustu citu a legrace
(přístupno od 12ti let)Mrkající