Duben 2011

Kabát - Banditi di Praga Tour 2011 Olomouc

30. dubna 2011 v 10:02 | Sabča |  Koncerty
Včera jsem byla po dlouhých třech letech na koncertě mojí nejoblíbenější kapely Kabát. Byl to poslední koncert z turné Banditi di Praga, který se konal v Olomouci na zimním stadioně. Jela jsem tam s taťkou vlakem. Když jsme dorazili do Olomouce, šli jsme před ten zimák, kde už bylo fakt hodně lidí, takže jsme některý museli předběhnout, aby jsme měli dobrý místa. Jak jsme se dostali dovnitř, sedli jsme si na tribunu a čekali až koncert začne......To čekání se zdálo být nekonečný, strašně se to táhlo..... Najednou se ale všechny světla zhasly a na podium přišli Kabáti. Svůj koncert zahájili písničkou Banditi di Praga a hned po ní byla druhá pecka - Don Pedro von Poltergeist. Pak nás Pepa Vojtek pozdravil a uvedl další písničku : V pekle sudy válej. Ta si od nás, jako od publika získala asi největší ohlas, protože je to taková stará dobrá kabátovská klasika. Následovala Malá Dáma, s kterou Kabáti minule jeli do Helsinek, kde probíhalo finále soutěže Eurosong. Nevyhráli ho, ale to nevadí. Pro nás budou stejně nejlepší a to ani nemusí nikam jezdit. Potom zazněla starší písnička Wonder a hned na to jsme si poslechli krásnou oddechovku Na Sever. Tuhle skladbu hraje můj oblíbenej kytarista Ota Váňa na dvanáctistrunku, takže jsem ho začala doslova hypnotizovat. Šlo mu to skvěle. Byl uplně uvolněnej a užíval si to. Po chvilce jsem si všimla, že kouká na naší stranu, tak jsem mu naprosto bezmyšlenkovitě zamávala. Nevím, jestli to vůbec zaregistroval, ale usmíval se. Pak přišla řada na písničku Ebenový hole, jejiž text mně zaujal už od prvního poslechu. Nemám nic proti Markovi Ebenovi ani jeho bratrovi o kterých se tam (ne moc hezky) zpívá, ale je to fakt bomba!! Člověk si to může představit ve všech barvách, když se do toho pořádně zaposlouchá. Nechyběla ani Pohoda, na kterou jsme si všichni pořádně zapařili. Někdo jenom stál a houpal se a někdo začal jako správnej rocker skákat do rytmu. Hýbali se ale uplně všichni a tak to má být. Potom jsme se trošku uklidnili písničkou Kdeco nám zachutná, kterou společně s Pepou zpíval i Milan Špalek. Ten byl furt kdesi zalezlej, takže jsem ho chvilkama musela i hledat. Ale jeho hlas byl slyšet až bůhví jak daleko. Když začal zpívat mlátilo mi srdce jak zplašený. A to i když zpívá jen vokály.Bylo to tááák krásný...... Pak zahráli třeba Starej bar, Lady Gag a Rin, Kdo ví jestli a uplně nakonec Moderní děvče. Hned na to Pepa oznámil konec koncertu! Nebyli jsme z toho dvakrát nadšení ale přece nám nemůžou hrát do nekonečna! Pořádně jsme jim zatleskali a tím jim poděkovali za tak skvělej zážitek jakej si pro nás připravili. Tenhle koncert byl absolutně super, jsem ráda, že ZROVNA MY Češi máme takovou kapelu jako jsou Kabáti!

Plavecké závody Zlín po 3.aneb mám ZLATO!!

20. dubna 2011 v 16:42 | Sabča |  Co je nového...?
i am (not) champion
Tak dnešní závody v plavání byly o moc lepší než ty předchozí...Proč, to vidíte v titulku, ale začnu hezky postupně.....
Do Zlína jsme jeli se školou (opět ne s celou) autobusem, kterej nás odvezl přímo na nádraží. S tama jsme šli k bazénu a hned jak jsme tam dorazili jsme šli do šaten. Když jsme byli všichni připravení, došli jsme před bazén a chvilku počkali než se budeme moct rozplavat. Učitelka mi řekla, že má dojet jeden můj kámoš, kterej s náma do školy ale nechodí. Netrvalo to dlouho a už tam byl. Tak jsme spolu šli do vody, aby jsme se před závodem trošku rozplavali. Voda měla ideální teplotu. Skočili jsme tam a pomalu plavali na druhou stranu bazénu, mezitím jsme se i bavili. Za nějaký okamžik nám rozhodčí řekl, ať si jdem už sednout, aby se závody mohly zahájit. Já jsem si nikam sedat nemusela, protože jsem závodila v uplně prvním kole. Říká se, že první to má vždycky nejtěžší a asi je to pravda. Když jsem odcházela na start, uplně jsem cítila, jak se mi klepou ruce. Vlezla jsem ještě se soupeřkama do vody a rozhodčí nám to odstartoval. Snažila jsem se plavat co nejrychlej a pořádně se na to soustředit. Jak jsem si odplavala svojich 25m (prsa), šla jsem zpátky za kámošem, kterej mi hned podal ruku a říkal, že jsem plavala dobře. Pak šel můj spolužák a ten plaval prsa na 50m. Následovalo vyhlašování. Byla jsem už docela v klidu, protože jsem s umístěním nepočítala. O to jsem byla víc překvapená, když mě rozhodčí zavolal a řekl mi :,,Seš první!" Chvilku jsem na něj zmateně koukala a pak jsem si šla stoupnout na stupínek vítězů. Tam jsem dostala diplom a zlatou medaili. Po té se vyhlašovalo dál. Spolužák, co plaval po mně dostal stříbro, takže taky super. Potom plavali dva mojí kámoši, tudíž jsem nevěděla komu fandit víc :-) Po nich plavali ještě další kluci od nás a následovalo poslední vyhlašování. Všichni naši kluci VYHRÁLI. Byli jsme šťastní, učitelka nás chválila až do nebe a řekla nám, že pak půjdem za odměnu do cukrárny. Závody skončili a my jsme do té cukrárny fakt šli! Tam jsme se chvilku zdrželi, potom jsme šli na autobus a ojdeli domů!gold

Tohle byli ty nejlepší závody,kterých jsem se zatím zúčastnila! Za sebe musím poděkovat rodičům a kamarádovi Zdendovi za jejich obrovskou podporu a pak taky učitelce,protože bez ní bych to nedala!

Na závody jezdím jako jediná holka z naší školy,takže mám radost dvojnásobnou!Smějící se

Recitační soutěž - Moravská Třebová

12. dubna 2011 v 16:30 | Sabča |  Co je nového...?
Víte, co je nejlepší na naší škole? Není toho sice moc, ale uplně nejlepší je na ní to, že celkem často jezdíme na různý soutěže a tohle byla jedna z nich.
Tentokrát jsme jeli do Moravské Třebové na recitační soutěž, kterou pořádala místní škola v nějakém muzeu. My jsme tam jeli školním autem, který máme pár týdnů nový. Cesta trvala asi 2 hodiny, takže některým mým malým ,,kolegům" byla dlouhá chvíle a tak občas dělali bo**el. Jak jsme dojeli před muzeum, z auta jsme vylezli celí vyklepaní trémou a šli jsme dál. Na chodbě jsme se najedli a pak šli po schodech nahoru. Na celé soutěži bylo asi 120 lidí, takže konkurence byla opravdu veliká. Rozdělili jsme se do 2 kategorií (starší a mladší) a hurá na to. Jako 1. šel kámoš se svojí básničkou Zajíc. Povedlo se mu to, ale nebylo mu moc rozumět. Potom šlo pár děcek, který neznáme a pak další kamarád. Říkal tam velikonoční básničku, což prý bylo tématický. Po něm recitovaly ještě další cizí děcka a pak já. Měla jsem básničku Král Ječmínek, protože se to prý ke mně hodí (bydlím v Chropyni, kde se Ječmínek narodil). Ze začátku jsem byla totálně vyklepaná, ale učitelka mně podpořila na nejvyšší možnou úroveň..... Došla jsem na podium a normálně jsem to odříkala. Když už jsem to měla z krku, učitelka mě pochválila a já jsem jí za to nestačila ani děkovat. Pak šel jeden náš benjamínek a ten měl hodně krátkou básničku. Potom byla pauza a hned na to vyhlašování. To jsem se klepala ještě víc než před tím. Pořadatelka to natahovala jak to jen šlo a nakonec říká ,,Na 1. místě je (a zavolala moje jméno)".Já jsem fakt nechápala. Kámoš mně objal a řekl ,,běž"! Tak jsem šla a všichni mi gratulovali. Potom jsem se musela seřadit ještě s dalšíma výhercema do řady a někdo nás tam fotil do zpravodaje. Když to skončilo, jeli jsme do Olomouce do cukrárny. Dali jsme si tam dorty, pokecali jsme a pak šli pomalu k autu. Cestou jsem si všimla někoho s bílou hůlkou, ale myslela jsem, že sbírá jenom odpadky. No ale omyl, on byl totiž slepej!! Nikoho jsem se na nic neptala, doběhla jsem za ním a řekla jsem mu ,,Já vás odvedu, kam jdete? On mi to řekl, já jsem ho vzala za rameno a převedla ho přes cestu. Pak mi řekl, že už trefí, ale musela jsem se asi 100x ujistit že, nekecá. Nakonec jsem mu teda uvěřila, rozloučila jsem se s ním a vrátila se za našima .Učitelka mě samozřejmě hlasitě chválila (jako vždycky), ale já jsem si myslela ,,To by snad udělal každej, ne?!" Jak jsme došli k autu, odjeli jsme zpátky domů a byli jsme šťastní z úspěchů a taky z toho, že nás dneska nikdo neotravoval s matikou!

Požár v Chropyni

9. dubna 2011 v 10:08 | Sabča |  O mně a o blogu
Všichni už jste určitě slyšeli o tom, co se u nás děje. Začala tady hořet chemička, která dnes v noci dokonce vybuchla......Všechno ale začalo včera tím, že můj taťka přišel z práce celej v šoku a snažil se mamce nějak vysvětlit, co se stalo. Mamka pak došla za mnou do pokoje a řekla mi ,,Dnes do školy nejedeš!" Měla jsem radost, ale jak jsem se podívala z okna, tak mně rázem přešla. Nebylo vidět nic víc než pár stromů a obrovskej šedej dým. Moje ségra samozřejmě začala hned brečet, protože je malá a nikdy nic takovýho neviděla. Mamka jí uklidnila a řekla, že to bude všechno dobrý. (No snad).
Tři ulice musely být evakuovaný, protože dým byl opravdu velkej a bylo v něm hodně škodlivin. Hasiči dělají co můžou. Jednoho z nich dokonce musela odvízt sanitka, protože si udělal něco s nohou. Snad bude v pořádku, chudák. Požár prý není už čím uhasit - rybník je prázdnej a koupaliště taky.Tak snad to už bude v pohodě.
Řeknu vám, že je opravdu těžký to popisovat ikdyž jsem skoro u aktuálního dění. Pro všechny z nás je to šok a těšíme se až to přejde!

2. Česko - Slovenská SuperStar

5. dubna 2011 v 18:04 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Druhá řada Česko Slovenské SuperStar jde pomalu do finále! Jsou tam hodně dobří zpěváci, ale já fandím hlavně Petrovi, Gábině a Matějovi.
Petr už byl v 1.ročníku ČS SuperStar, ale tam bohužel vypadl už v divadle. Teď se dostal až do finále a zpívá uplně parádně.Typovala bych ho klidně i na absolutního vítěze.
Co se týká Gábiny, tak ta je taky úžasná - je to rockerka, bydlí v Jankovicích u Kroměříže a má naprosto krásnej hlas. Přála bych si, aby se jí v SuperStar dařilo co nejvíc, bude z ní NAŠE nová hvězda!!!
No a Matěj to je podle mně týpek, jehož účast ve finále byla od začátku uplně jasná. Nejenom že umí hezky zpívat ale prý taky hraje na několik hudebních nástrojů (třeba na klavír, kytaru)....Je prostě dobrej!!
Ať už to dopadne jakkoli tihle 3 jsou pro mě TOP.
Ještě jsem zapoměla zmínit moje horké favority, kterým jsem fandila na záčátku této soutěže :Jsou to Norbert Petický a Lukáš Ondruš. Oba dva už bohužel vypadli.

6.června 2011
2. ČeskoSlovenskou SuperStar je Lukáš Adamec.