Listopad 2010

Tři.Sestry

29. listopadu 2010 v 19:57 | Sabča |  Tři Sestry
tři sestry

Závody v Uherském Hradišti

26. listopadu 2010 v 16:20 | Sabča |  Co je nového...?
UH
Byla jsem se školou (ne s celou) a taťkou v Uherském Hradišti. Ne proto, že by jsme jeli zase plavat, ale proto,že tam byly závody. (Skok z místa,hod medicine ballem,štafeta apod.) Já jsem házela tím medicine ballem.....Napřed jsme jeli z Kroměříže vlakem do Hulína, pak jsme přestoupili a jeli do Starýho Města. A pak už do Uherského Hradiště. Závody se konaly v takové obrovské tělocvičně...Jak jsme tam došli, šli jsme se převlíct do šatny a pak už jsme šli do té tělocvičny. Závody začaly během na 30m. V téhle disciplíně od nás soutěžili kluci a šlo jim to fakt dobře. Potom jsme měli chvilku přestávku, takže jsme se šli najíst a pak už přišla moje chvíle. Šla jsem i s kámoškou házet. Jako první jsem házela já.Ten medicine ball nebyl tak těžkej, myslela jsem, že to bude mnohem horší. Vzala jsem to do ruky a hodila s tím co nejdál to šlo. Kámošce se to taky povedlo.Ta šla potom ještě s jedním klukem skákat do dálky, ale to jsem už neviděla. Hned na to nás čekala štafeta. V té byli taky jenom kluci. Bylo to skvělý koukat na ně jak jim to jde. Štafeta byla poslední disciplína, takže po ní už bylo vyhlašování vítězů: Všichni, co jsme tam byli jsme si stoupli doprostřed tělocvičny a poslouchali jsme pořadatelku, jak čte jména lidí, kteří se umístili na prvních třech místech. Bylo nám trochu divný, že nás tak dlouho nevolala, ale pak jsme se dočkali. Zrovna hlásili moji disciplínu a právě já jsem vyhrála třetí místo. Nečekala jsem to tak jsem byla celkem dost překvapená. Šla jsem si plácnout s taťkou a pak na stupínky vítězů. Diplom a medaili mi předal jeden sympatickej pán, ale nevím kdo to byl. Pak mi pogratulovala ještě učitelka a vyhlašovalo se dál. Kámoška vyhrála stříbro za skok a kluci zlato za štafetu. Takže nám to dopadlo uplně krásně a jsme za to moc rádi.
MEDICINE BALL

Adam Lambert - If I Had You

21. listopadu 2010 v 19:50 | Sabča |  Videoklipy (písničky)


-Se Španělskými titulky

Nejmenší žena na světě

17. listopadu 2010 v 20:30 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
little woman
Hatrice Kocamnová - tato jedenadvacetiletá dívka z Turecka měří jenom 71 centimetrů. A proč? Když jí byli čtyři roky, její rodiče si všimli, že nějak pomalu roste. Tak s ní tedy šli k lékaři a ten jí zjistil vzácnou nemoc kostí, která způsobila to, že je Hatrice tak malá. Ještě když chodila na základní školu, spolužáci se jí dost často smáli a vyhýbali se jí. Neměla jediného kamaráda, na kterého by se mohla spolehnout a pro lidi z města byla pouhý ,,vzduch". Teď už je ale všechno uplně jinak! Hatrice je díky své výšce zapsaná do Guinessovy knihy rekordů a slávu si patřičně. Zatím žije sama s rodiči, ale doufá, že si časem najde přítele, který jí bude mít rád takovou, jaká je.

Hatrice Kocamnová je jenom o šest centimetrů vyšší než nejmenší muž na světě.

hroch

12. listopadu 2010 v 15:44 | sabča |  Zvířata
Hroch obojživelný (Hippopotamus amphibius) je sudokopytník z čeledi hrochovitých.
Hroch má zavalité tělo s velkou hlavou s široce rozevíratelnou tlamou. Má krátké, sloupovité nohy se čtyřmi prsty, krajní dva prsty má dobře vyvinuty a při chůzi došlapuje na všechny prsty. Mezi prsty má krátkou plovací blánu. Protože tráví většinu času ve vodě (zhruba 18 hodin denně) má uzavíratelné ušní boltce a nozdry.

zdroj : Wikipedia - otevřená encyklopedie