Září 2010

Téma týdne: Talentmania

30. září 2010 v 17:40 | Sabča |  Různé články, zajímavosti
Davídek
Teď je to asi poprvé co mně zaujalo ,,Téma týdne",které je vždycky na hlavní straně blog.cz. Pro tenhle týden je to soutěž Talentmania. Takže, co bych k tomu řekla? Na TM jsem se začala dívat nedávno a fandím malému Davídkovi, který imituje Michaela Jacksona. To by ode mně asi nikdo nečekal, protože každý kdo chodí na moje stránky ví, že poslouchám hlavně rock a někdy metal. Ne, že by mně to už nebavilo, ale tomu Davídkovi fandím proto že i když musel být na kočárku, Jacksona zvládá dobře a dokáže si poradit i když je tak malý. Myslím si, že se určitě dostane do velkého finále a teprve tam ukáže, co umí.....Teď k porotě :Tak nejlepší je z nich asi Zdeněk Troška, jelikož má nejvíc talentu a taky povzbuzuje soutěžící ,když nejsou se svým výkonem zrovna spokojení. No a co se týká Leoše - to je prostě Leoš. Je stejný jako v SuperStar nebo X Factoru - moderuje zatím celkem dobře a je s ním zábava
Talentmánii se budu snažit sledovat pravidelně, ale určitě ne až do konce, protože je to moc dlouho a navíc v neděli. No a v pondělí je co? Škola. BOHUŽEL.


6.12.2010
Vítězka Talentmanie je Patricia Janečková!Smějící se


Ozzy-Osbourne

26. září 2010 v 16:34 | Sabča |  Ozzy Osbourne
ozzy o.

Tři s.e.s.t.r.y

26. září 2010 v 16:32 | Sabča |  Tři Sestry

Franta Vrána

24. září 2010 v 18:33 | Sabča |  Tři Sestry
franta v .

Lou Fanánek Hágen

23. září 2010 v 20:02 | Sabča |  Tři Sestry

☻Tři Sestry☻

23. září 2010 v 16:57 | Sabča |  Tři Sestry
Kapela Tři Sestry funguje od roku 1985. Tvoří ji 8 členů: Lou Fanánek Hágen (zpěv), Zdeněk Petr (kytara), Franta Vrána (bicí), Tomáš Doležel - Ing.Magor (kytara), ,,Supice" (harmonika), Franta Kacefírek (housle), Ronald Seitl (kytara) a Martin Roušar - Jaroušek (saxofon). Vydali už nespočet CDček a jsou oblíbení nejen v Česku ale i na Slovensku. Nejznámější člen této kapely je zpěvák a textař Fanánek, který napsal písničky jak pro ,,Sestry" tak třeba pro Maxim Turbulenc nebo Lucii Bílou. Je autorem i různých muzikálových textů a textů k seriálu Šmoulové. Ale jeho největší díla mají samozřejmě Tři Sestry. Pisničky: Něco se musí stát, Aida, Pumpa, Léto, Modlitba pro partu nebo Mexico zná už skoro každý.
Nutno říct, že Fanánek zpívá někdy i s kapelou Synové Výčepu a to proto že zastupuje kamaráda a jejich bývalého zpěváka Františka Sahulu, který byl opravdu brutálně zavražděn u jednoho pražského baru.
Hudební žánr: Punkrock


Jak už asi dobře víte,tohle je František Sahula († 45).Zavraždili ho v květnu 2008 nějací dva mladí kluci, kteří jsou teď za to (jenom) na 15 let ve vězení.

Na někoho jako byl on se nezapomíná!
S bohem, Franto!!Plačící

MŮJ blog z VAŠEHO pohledu

14. září 2010 v 18:05 | Sabča |  O mně a o blogu
Napadlo mně,že bych se vás všech zeptala,co si tak celkově myslíte o mojem blogu-jako jak se vám líbí,jaký by jste chtěli články atd.Za ty dva roky co blog mám už potřebuju nějakou tu motivaci,tak mi prosím odpovězte na tyhle otázky:

1)líbí se ti můj blog?
2)Proč?
3) líbí se ti jeho obsah?
4)o čem bych měla ještě psát?
5)nedávám málo(nebo naopak moc) článků?
6)Doporučíš můj blog ostatním?
7)Seš tu poprvé,nebo jsi tu někdy byl/a /pro SB neplatí/
8)Myslíš si,že to s blogem někam dotáhnu?
9) nedávám sem moc článků jenom na jedno téma?
10) dojdeš sem na blog ještě někdy?

kůň

11. září 2010 v 12:08 | Sabča |  Zvířata
Kůň domácí (Equus caballus) nebo pouze kůň je domestikované zvíře patřící mezi lichokopytníky. V minulosti se koně používali především na přepravu. Od 20. století se na nich jezdí hlavně rekreačně.
Slovo kůň označuje obecně jak samce, tak i samici koně. Samice je klisna; ta která již rodila, je kobyla. Samice v říji se hříná nebo se říná. Gravidní samice se označuje pojmem březí. Samice, která porodila se ohřebila. Samec je hřebec, vykastrovaný pak valach. Mládě koně se nazývá hříbě. Kůň používaný k orání je (často je to vnímáno jako básnický výraz).Věda zabývající se koňmi je hipologie.

zdroj : Wikipedia - otevřená encyklopedie

Jan Bendig - Olomouc (Jeden dětský den nestačí)

5. září 2010 v 17:34 | Sabča |  Koncerty
můj vítěz superstar
Tak dneska jsem znovu navštívila koncert Honzy Bendiga, tentokrát v Olomouci. Jela jsem se sestřenkou, strejdou a mamkou. Napřed jsme ale zavezli sestru a taťku za babičkou a pak jeli ke strejdovi. Nasedli jsme do jeho auta (to naše jsme nechali u nich) a teprv potom odjeli do Olomouce. Dlouho jsme tam nebyli, takže jsme měli docela strach, jestli trefíme na to správný místo. Naštěstí to dopadlo dobře - trefili jsme. Jak jsme tam konečně dorazili, moje sestřenka mi říká:,,Dívej, tam je!" Já se otočím a skoro za mnou stál Honza Bendig! Samozřejmě jsem se za ním rozběhla aniž bych přemýšlela jestli je to takhle vhodné nebo ne. Když už jsem byla skoro u něho, stydlivě jsem mu řekla : ,,Ahoj, pamatuješ si na mně? " A Honza odpověděl: ,,Ahooooj! Pamatuju, no! Připadlo mi to, jako by jsme se znali už pár let - když se mnou celou dobu jednal tak milým způsobem Pak se mně zeptal, jak se mám, což mě potěšilo, protože jsem nepředpokládala, že ho zrovna tohle bude zajímat. Ale jak jinak než dobře jsem se mohla mít, když jsem Honzu zase potkala? Za chvilku musel odejít, protože se musel připravit na vystoupení tak mi řekl:,,Však se potom uvidíme jo" ? A odešel. Já jsem byla šťastná a celá jsem se klepala. Na podiu byl kouzelník, tak jsme si se sestřenkou řekly, že radši půjdem blíž, aby jsme pak Honzu dobře viděly. Ani jednu z nás kouzelník moc nezajímal, ale vydržely jsme. Následně tam došli děti z dětského domova, protože celou tu akci pořádala nadace Malý Noe, která jim pak předala výtěžek. Za všechno předem poděkovali, a šli pryč. Já a sestřenka jsme už odpočítávaly minuty...Honza nikde. Teď už ale moderátor řekl : ,,Přivítejte Jana Bendiga!" ,,No konečně," myslela jsem si. Začali jsme tleskat, řvát, prostě tak jak to na koncertech chodí. Pozdravil nás a zazpíval nám první písničku : Ukážu ti cestu rájem od K.Gotta. Pak bylo Hero, Dělová Rána, Buď navždy mou a potom chtěl, ať si s ním zazpíváme Příběh nekončí - bez hudby. Hned na to se s náma loučil, ale my jsme začali křičet, že chceme ještě aspoň jednu písničku. Tak nám Honza zazpíval Don't Stop me now.... Pak byl ale vážně konec a následovala autogramiáda. Já už podpis sice mám, ale chtěla jsem se s ním ještě vyfotit. Se sestřenkou jsme šly za podium, kde Honza seděl a počkaly jsme, až na nás dojde řada. Jak jsme se k němu dostaly, poprosily jsme ho o společnou fotku a autogram. Honza nám samozřejmě rád vyhověl a ještě se na nás tak hezky usmál....Potom jsme už musely jet domů a teď jen doufáme, že jsme Honzu neviděly naposled.

Stránky nadace Malý Noe : www.malynoe.cz