Leden 2010

šimpanz

31. ledna 2010 v 17:42 | sabča |  Zvířata
Šimpanz (Pan) je člověku blízce příbuzný lidoop z čeledi hominidů, tvořících řád primátů. Patří k němu dva žijící zástupci: šimpanz učenlivý a šimpanz bonobo. Oba druhy žijí v Africe. Šimpanze učenlivého pokrývá černá nebo šedá srst, s výjimkou uší, tváří, dlaní a chodidel. Tváře jsou obvykle růžové, s věkem tmavnou až zčernají. Bonobo je o něco menší, s lehčí tělesnou stavbou, menšími zuby a tmavšími tvářemi. Uši mu překrývají chomáče chlupů. Jsou to všežravci.

zdroj : Wikipedia - otevřená encyklopedie

Lucka Vondráčková - autogram

30. ledna 2010 v 23:02 | sabča |  Podpisy slavných


Zpěvačka ( Strach, Vítr, Náhoda)
herečka (Snowborďáci, Bathory)

Historie upírů Cullenových

28. ledna 2010 v 18:20 | sabča |  Twilight sága
TWILIGHT
Edward - Našel ho Carlisle umírat na Španělskou chřipku. Nechtěl nechat Edwarda opravdu umřít, tak ho raději proměnil v upíra a tím ho taky udělal nesmrtelným. Nyní je Carlisle Edwardův adoptivní otec -ujal se ho hned po té, co ho proměnil.

Jasper - Byl původně vojákem. Na vojně potkal dvě dívky/upírky/,které se mu okamžitě zalíbily. Přiklonil se k jedné z nich a ta ho kousla do levé ruky. Potom si Jaspera vzaly na chvíli k sobě, aby ho naučily bojovat proti novorozeným upírům. Ani jedna z dívek však neměla s rodinou Cullenových nic společného.

Rosalie - Našla si přítele, který se jednou hodně opil a z opilosti Rosalii zmlátil málem až k smrti. Carlisle jí uviděl jak umírá na cestě a jak jí z jizev způsobených vlastním přítelem teče krev. Carlisle neváhal ani minutu, rozběhl se k Rosalii a okamžitě jí proměnil.

Emmett - V lese ho napadl medvěd, který ho málem zabil. Ale Rosalie byla v tom stejném lese na lovu a ležícího Emmetta si ihned všimla. Přiběhla k němu a proměnila ho v silného, sebevědomého upíra.

Alice - Alice si ze svého lidského života nepomatuje téměř nic.

Esme - Porodila dva syny o které brzy přišla. Vzalo jí to natolik, že chtěla skočit z útesu a zabít se. Skočila, ale našel jí Carlisle, který jí proměnil v upírku a poté si jí vzal za ženu.

Bella -Je to ZATÍM poslední upírka z rodiny Cullenových. Svého lidského života se vzdala kvůli lásce k Edwardovi, který jí sám proměnil. Bella s Edwardem chodila velmi dlouho, takže jí bylo jasné,že chce být to co je on-upír/ka.

Jakub Železný - autogram

27. ledna 2010 v 17:59 | sabča |  Podpisy slavných


Moderátor: ČT 1


Agent v sukni

17. ledna 2010 v 9:14 | sabča |  Filmy
Tajný agent (Martin Lawrence) FBI Malclom musí spolu s jeho kolegou Johnem dopadnout nebezpečného zločince, který je údajně přítelem Sherry. Ta se doma v klidu dívá na zprávy, ve kterých uvidí že její přítel zase něco provedl. Zavolala proto jejího synka Tranta a řekla mu, aby se rychle sbalil, že pojedou někam na dovolenou. FBI zjistila, že nejedou na dovolenou, ale k Sherryné babičce, která bydlí v jedné malé vesnici. Tak se Malclom s Johnem vydali sledovat zase babičku. Byla zrovna venku a povídala si se sousedkou. Malclom toho hezky využil: Vtrhl jí do domu a nainstaloval tam kamery, kterýma jí sledovali. Jak se babička domluvila s tou sousedkou, chtěla se dostat domů. To se jí ale nepovedlo, protože jí John zastihl těsně před prahem jejich dveří a začal si s ní povídat. Babička ho neposlouchala, vrazila do něj a tím pádem se jí cesta uvolnila. Malclom to tak tak stihl - kamery už byly v domě. Najednou uviděl babku, že někomu volá a říká mu, že bude muset na týden odjet z domu. To byl ale problém, protože k ní měli namířeno Sherry a Trant. Malcloma napadla jediná věc : Za babičku se převleče! John mu vyrobil masku a prohrabal v domku všechny skříně, aby našel oblečení, do kterého se jeho kámoš nevlíkne. Babka měla asi 150 kilo, takže to trochu trvalo, než na sebe krásný a štíhlý Malclom dostane tolik gumy, aby vypadal tlustější. Než se stačil upravit, uslyšel zvonek.Věděl, že to bude Sherry. Tak si ještě obul boty a šel otevřít dveře. Sherry ,,babičku" ani nepoznala, tak jí řekla, že se dost změnila. A babička na to : ,,Jdi, holčičko, to je jen ten make-up!'' Jak se přivítali, šli se najíst. John zatím sledoval převlečeného Malcloma, jestli nedělá něco špatně....Na druhý den měl jít Trant na basket, ale nebyl tam dlouho, protože se mu starší kluci smáli. Tak z tama odešel, sedl si na schody babiččinýho domu a plakal. Babča šla kolem něj, tak se ho zeptala, jestli ho něco netrápí. Trant se jí svěřil...Bábina zaváhala, ale potom si oblíkla dres a ten basket šla hrát s ním...VYHRÁLI. Pak šli do kostela a babka tam musela zpívat písničku Happy Day, kterou vůbec neuměla.... Čas utíkal rychle a domů už se vracela skutečná babička, která měla oslavit své narozeniny. Vešla do kuchyně a sedla si. Z kostela šla taky ta falešná ... babička. Jak došla ke dveřím uslyšela velký hluk, tak vběhla do domu a zamířila na své hosty pistolí, protože si myslela, že se něco děje. John stačil na Malcloma zakřičet ať zahodí tu pistoli, že se tam nic neděje, jenom se vrátila skutečná babka. Malclom mu nevěřil a šel se podívat. Ani si neuvědomil, že má na sobě převlek. Jak došel do kuchyně nestačil se divit : Babka je tady...! Lidi si ho všimli, tak se ptali jestli nejsou dvojčata. Malclom tedy musel s pravdou ven : Všechny vzal do kostela, kde se jim přiznal, že ta falešná babka byl on. Sherry řekl, že babka možná falešná byla ,ale to, co k ní cíti je skutečné - miloval ji. Tak Sherry šla za Malclomem a objala ho. Na konec se vzali a je jim spolu dobře.Silvestr 2009

1. ledna 2010 v 1:05 | Sabča a Mája |  Co je nového...?

Na tuhle Silvestrovskou oslavu jsem pozvala i svoji mladší sestřenku Máju...
Jak Mája dorazila chvilku jsme se dívali na TV-seriál Ulice a potom jsme šly dolů,protože jsme měly docela hlad a chtěly jsme jít koukat taky na celovečerní pořad Mejdan Roku z Obýváku. Byla s náma i moje malá sestřička,která nám spestřila zábavu svýma poněkud vtipnýma,někdy i docela zcestnýma připomínkama na cokoli. /to jsou ty děti,no/Jedli jsme jako každý rok chlebíčky,brambůrky,popcorn a pili jsme sodovky,koly šampus (jenom ten dětskej) a mamka s taťkou víno. Čas ubíhal docela rychle, a než jsme se nadáli, už bylo asi za 10 minut 12(půlnoc) .Mamka šla pro šampaňský,kterým jsme si připili na zdraví do Nového roku. Po přípitku jsme s Májou šli ven,kouknout se, jak lidi pouští prskavky a rachejtle. Vypadalo to moc hezky,ale chvílema nám to lítalo přímo nad hlavou.:-)Venku jsem potkala ,,strejdu",kterýho jsem mimochodem už dlouho neviděla,tak jsme si navzájem popřáli hodně štěstí v Novým roce 2010 atd. Jinak se dá říct,že jsme Silvestr-poslední den roku prožili tak nějak normálně -v pohodě a v klidu...o zábavu nouze nebyla,protože-jednak byla celkem dobrá atmosféra a jednak (jak už jsem řekla)nám zábavu poskytovala moje ségra Natálka,která při (už zmiňovaném přípitku) prohlásila:,,Na lásku!",což z její pusy vyznělo strašně hezky! Celej večer uběhl celkem dost rychle,ale i tak se dá říct,že jsme si tu oslavu pořádně užili a jsme rádi,že na ní všechno dopadlo dobře : Nikdo se nepoblil,nikomu nebylo ani nějak extra blbě a barák nám taky nehořel:) /i když to tak divoká oslava teda nebyla /Takže OK!! Nevím jak Mája a naši,ale já osobně mám z toho všeho docela dobrej pocit!

Závěrem bych Vám všem chtěla popřát hodně štěstí,lásky a hlavně zdraví v novém roce 2010.Prožíjte ho naplno a hlavně se mějte rádi!Smějící se

A ještě takový malý UPOZORNĚNÍ:Kdyby jste v textu objevili chyby nebo nějakou nesmyslnou větu,tak se nedivte!Je jedna hodina ráno a já jsem z té naší Silvestrovské,,pařby" celkem unavená,tak se může stát ,že tam nějaký hovadiny prostě budou!(případné chyby snad odpoledne opravím)

AŤ ŽIJE NOVÝ ROK 2010!