Říjen 2009

Můj pejsek♥

30. října 2009 v 21:05 | sabča |  O mně a o blogu
Tenhle roztomilý pejsek na fotce je můj!! Je to fena, jmenuje se Jessienka a má rok. Dostala jsem jí od mamky a taťky v létě 2008....Jessienka se ze začátku trošku bála cizího prostředí, ale teď je z ní pěknej ďáblík:) Jednou jsem si s ní hrála a měla jsem úplně poškrábanou ruku - ale je pravda, že na mně nedá dopustit. Jakmile se mně někdo dotkne, Jessienka štěká, jakoby mně vraždili. To stejný taťka - je na něm skoro závislá : když se jenom pohne, už má Jessienku v patách, když jde nakoupit, co dělá Jessienka? Sedí a kňučí u dveří (zlatíčko naše!)
Je to vážně moc hodný pejsek - nekouše (granule jo) a vždycky na slovo poslechne:) Ideální. Za nic na světě bych jí nevyměnila - ani za milion!!! Je to můj mazlík a troufám si říct, že hodnějšího psa má už jenom....(ani nevím kdo).
Tím se nechci chlubit, to si nemyslete, ale podle mně takový krásný pejsek stojí za ukázku no ne!?

I love my dog

Jak se krotí krokodýli

26. října 2009 v 17:10 | sabča |  Filmy
Děti z 1.třídy mají jet na školu v přírodě, ale učitelka nemůže sehnat zdravotní sestru. Má tam jet taky malá Amálka, ale té se tam vůbec nechce, protože by chtěla být se svým tatínkem (Miroslav Etzler), kterého dlouho neviděla.Pracuje totiž daleko v Alpách. Jednou se ale vrátil dřív a manželce Anně řekl, že je to proto že se mu stýskalo. Pravda byla ale jná: Vrátil se proto, že jeho syn Vašek (Jirka Mádl) chce odjet na 3 měsíce do školy, kde se studuje tzv. podmořský život. Věděl o tom taky Vaškův děda (Václav Postránecký), který mu všechno zařídil a připravil ho na zkoušky. Škola v přírodě se dětem pomalu blížila, ale učitelka pořád něměla zdravotní sestru.Tak se jí nabídl Amálčin tatínek a učitelka ho přijala. Jeli vlakem a že jim cesta ubíhala rychle, stihly jít ještě ven. V Praze bylo živo, protože se ,,Bobule" hádala s Julčou, která dostane Pepíka/dědu Vaška a Amálky/,,Bobule" chtěla, aby ji Pepík naučil pracovat na počítači, ale uměl to stejně jako ona - tzn. vůbec! Tak poprosil Vaška, aby mu ve škole zařídil počítačový kurz. Vašek ho zařídil, ale ještě předtím, než tam dědu poslal ho varoval před profesorkou Kájou Koulovou. Anna se zatím snaží dovolat Lubošovi...ale marně. Ten si totiž s dětma hraje venku a učí je držet lano. Byla tam taky slečna vychovatelka a taky chtěla držet lano. Jak to pevně chytla, děti to pustily a vychovatelka spadla na zem. Děti se rozběhly za učitelkou a jeden přes druhého volaly, že je vychovatelka zraněná. O pár dní později měl přijet pošťák. Jak přijel všem rozdal dopisy, až na Vítka (Tomáš Peč) ,kterému nedošlo nic.Tak to šlo asi 3x,...zase měl dojet pošťák, ale Vítek už byl smířený s tím, že mu nic nedojde, tak radši nacvičoval na velký vodopády - na šňůře na prádlo .Najednou ale uslyšel pošťáka jak volá ,,Vítek Koudelka! Je tu Koudelka?".... Vítek seskočil dolů, strhl s sebou i prádlo a učitelka to viděla. A tak mu zakázala chodit s ostatníma na procházky......Když šly děti s Lubošem ven, Vítek musel zůstat v chatce. Jednou ho napadlo, že uteče - oknem! Když pro něj šla učitelka ať se jde najíst v pokoji ho nenašla. Bylo jí jasné ža utekl.Tak šla pro kuchařku, aby jí šla pomoct Vítka hledat. Pak venku potkala Luboše a řekla mu co se stalo...Luboš šel taky Vítka hledat. Amálka, která byla pozadu, uslyšela Vítkovo volání takže mu šla napomoc. Musela jít přes vodu, aby se k němu dostala rychleji. Do vody šel taky Vítek, protože mu tam spadl papír. Luboš si dětí hned všiml, vběhl za nima do vody a vytáhl je. Tak je oba zachránil.
Česko:Sev.Irsko

15. října 2009 v 9:12 | sabča |  Fotbal


KVALIFIKAČNÍ ZÁPAS

ČR: Sev Irsko - kvalifikační zápas, ze kterého jsem měla největší strach. Šlo o postup na MS, ale jen v případě, že by San Marino proti Slovinsku vyhrálo, nebo remizovalo. To se ale samozřejmě nestalo a Slovinsko vyhrálo 3:0. No takže nejedem nikam no.....bohužel! Náš zápas taky za moc nestál, protože jsme nedali ani jednu branku a celkově nám to nešlo. Stejně na tom bylo Irsko, které nám taky gola nedalo a taky se k tomu nějak neměli. Ale pravda je, že to byl dost silnej soupeř a měli dobrou obranu...... Naskytlo se jim dost golových šancí, ale všechny je vychytal náš zlatý Petr Čech, který byl opět kapitánem. Je už jasný že celý zápas skončil se stavem 0:0 a nám k výhře nepomohl ani ,,Pán bůh" Tomáš Rosický, který ale vydržel hrát 79 minut!!! Ani M.Baroš se moc nepředvedl. S Plašilem měli též hodně šancí na branku ,ale ani jednu nedokázali proměnit ve skutečnou. Uplně stejně to bylo s Necidem. Ten se dost snažil, ale ve chvíli kdy ho spoluhráči nejvíc potřebovali byl uplně jinde a když už se dostal k míči, míč ho nechtěl za nic na světě poslechnout a místo v bráně Irského brankaře Mika Taylora skolčil až kdesi v outovém území. Bylo to asi kvůli silnému věrtu, který v pražském Edenu prý hodně foukal. Stejně jsem ale měla pocit že se nikdo z našich hráčů na zápas nemohl soustředit a bylo to určitě kvůli slaboučkému státu San Marino, který hrálo už se zmiňovaným Slovinskem. Utkání skončilo brzkým odchodem Marka Jankulovskiho, který se rozhodl opustit reprezentaci kvůli tomu, že je nemocný. Marek taky vyhrál anketu Puma - hráč utkání a myslím že plným právem, protože měl dost (bohužel neproměněných) šancí na svůj 12 reprezentační gol.- Marek bude chybět!


neodchází jenom Jankulovskí,ale taky trenér Ivan Hašek.Kdo ale bude trenér teď-se neví.Uvažuje se o poradci Haška Michalovi Bílkovi.

Česko:Polsko

10. října 2009 v 23:07 | sabča |  Fotbal

KVALIFIKAČNÍ ZÁPAS

Tak dnešní náš zápas proti Polsku nezačal zrovna slavně, protože jsme přišli o výborného střelce a především hlavičkáře Jana Kollera, který bohužel opustil Českou reprezentaci se slovy ,,Už hrát nebudu,nechám to mladším!" Troufám si tvrdit, že to bylo celkem líto jak fanouškům tak hráčům i trenérovi protože přijít o tak dobrého hráče není zrovna ten nejlepší pocit. No ale už raděj k samotnému zápasu: I tady nastoupil Malý Mozart Tomáš Rosický, jenž všechny okouzlil svými nádhernými přihrávkami. Za jednu mu může poděkovat jeho jmenovec T.Necid ,který díky jeho ,,mozartovské" přihrávce dal druhou branku. Tu první dal dneska obzvláť sebevědomý Jaroslav Plašil, kterému se dařilo od samého začátku dnešního zápasu. Zato našim hostům se nepovedlo (naštěstí) ani jednou poslat míč za záda nejlepšího brankáře Petra Čecha, i když jsme měli kolikrát namále, ale Petr, který měl pro tento zápas kapitánskou pásku to vychytal uplně zlatě. Komentátoři taky museli sladovat fotbal v Bratislavě (přenos), kde hrálo Slovensko proti Slovinsku. To ale nedopadlo vůbec dobře, protože Slováci prohráli 0:2 a to ještě rozhodčí musel 3 minuty nadstavovat, protože se na bratislavském hřišti kvůli Slovinským fanouškům objevila nějaká pirotechnika nebo co. To se nedalo říct o Polských fanoušcích. Byli dnes uplně v klidu. Myslím si že jsme fandili hlasitěji než oni - z publika se stále ozývalo naše české,,my chceme gol! "Podpora našim hráčům fakt pomohla, protože jsme vyhráli 2:0 a oba dva goly jsme stihli dát na začátku druhého poločasu! Fotbal rychle skončil a už byla na řadě anketa Puma - hráč utkání. kterou vyhrál...TOMÁŠ ROSICKÝ!!!!!!!!! Určitě si to zasloužil, jelikož hrál dá se říct ze všech nejlíp (jako vždycky) a navíc se nám uzdravuje.I sami komentátoři řekli, že je minutu od minuty lepší a mají pravdu!! Tomáš byl je a bude fotbalový bůh!

AŤ ŽIJE TOMÁŠ ROSICKÝ!!!!!!!!