Září 2009


Gympl

27. září 2009 v 9:49 | Sabča |  Filmy
jirka mádl
STRUČNÝ POPIS:
Pedantický fyzikář (Milan Šteindler), strnulý češtinář (Jiří Schmitzer), jalový tělocvikář (Martin Zbrožek), ekologický učitel výtvarky (Tomáš Matonoha), mondénní ředitelka školy (Eva Holubová) a další kantoři dle svých představ formují nebohé studenty na poněkud zkostnatělém gymnáziu. A tak málokoho studium opravdu baví a zajímá. Petr (Tomáš Vorel jr.) a Michal (Jiří Mádl) do školy raději nechodí a když tam náhodou zavítají, tak celé hodiny prospí, neboť po nocích stříkají graffiti. To je to jediné, co je kromě holek skutečně baví. Nebezpečné výpravy na střechy domů, ilegální pronikání do útrob metra, dramatické lezení na komín… Napětí, riziko dopadení a honičky s policií jsou opravdové, zábavné i kruté. A tak není divu, že se jejich bezradní rodiče (Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková) věčně stresují a občas se v zájmu dostudování svých nezvedených potomků spojí s profesory.

gympl
Kde bydlím.....

15. září 2009 v 18:16 | Sabča |  O mně a o blogu
Aby jste se o mně dozvěděli něco víc, aspoň vám řeknu kde bydlím : Bydlím v menším městečku, které se jmenuje Chropyně. Leží na Moravě a má kolem 5 000 obyvatel. Chropyně je známá tím, že se tu prý narodili umělci Emil Axman a Emil Fila...ale nejsou jediní. Narodit se u nás měl taky král Ječmínek, ale jestli je to pravda, to neví nikdo. Dál tu máme taky hezkej zámek, který patří k nejdůležitějším stavbám v tomto městě.
I když Chropyně není žádný velkoměsto, mně se tu líbí a nikdy bych se jinam nepřestěhovala!!!
Pokud jste z Moravy a nebyli jste tu, určitě sem zajeďte, je tu krásně
A jinak : to co vidíte na obrázku, to je Chropyňskej znak :o)

Česko:San Marino

9. září 2009 v 20:05 | Sabča |  Fotbal

KVALIFIKAČNÍ ZÁPAS

Stejně jako všichni Češi mám velkou radost z dnešního fotbalového zápasu ČR San Marino na kterém naše reprezentace vyhrála 7:0! Hlavní hrdina zápasu byl Milan Baroš, který nastřílel celkem 4 goly a tím si taky zasloužil vyhrát cenu v anketě Puma hráč utkání. Na hřišti už díkybohu nechyběl ani Malý Mozart Tomáš Rosicky, kterej předvedl taky hrozně krásnej výkon, jenže hrál jenom půl zápasu a hned ho vystřídal Jarolím. Ten taky nehrál vůbec špatně. Další golová akce nastala, když se k míči dostal Václav Svěrkoš, který dal celkem 2 goly ,ale krátce po tom byl škaredě faulován - od hráče San Marina dostal loktem do pusy, ale naštěstí nemusel být vystřídán a svůj hnusnej úraz rozchodil. Další skvělá branka patřila Tomášovi Necidovi, který poslal míč do branky asi v druhé půlce zápasu...Měli jsme taky dost nadějí, který jsme nevyužili díky tomu že naši hráči...hlavně Pudil s Barošem měli na zádech pověšený fotbalisty San Marina, ale to nevadí! Důležitý je, že to všichni přežili a že máme na kontě 7 krásných branek! Na straně hostů to bylo jinak: Nedali ani jeden gol (jsou taky poslední v tabulce) a každou chvíli byl někdo zraněnej. Jeden hráč od soupeřů asi nějak spadl a udělal si něco s nohou. Zůstal ležet na zemi a ostatní naznačovali, že jsou potřeba nosítka. Doktoři je přinesli, ale zraněný z nich vstal a odešel po svých. Za to mu byla udělena žlutá karta. Výkon San Marinského brankaře taky nebyl špatný (z naši strany ano).Za záda si nepustil ani míč od Tomáše Rosického, který kopnul parádní roh. I na toho ale došlo (brankař) Dlouho před koncem zápasu byl faulován Českým hráčem Jaroslavem Plašilem, který ho chtěl přeskočit a zakopl o něj...Jinak si troufám tvrdit, že byl fotbal vydařen ( pro nás) a naši hráli až do posledního hvizdu Argentinského rozhodčího. Za to nejlepší nemůže nikdo jiný, než Milan Baroš. Nebýt něho, tak by jsme to prohráli. (I když asi ne San Marino je stejně slabý)Úžasnej byl taky Tomáš Rosický svýma nahrávkama.Přihrál Václavovi Svěrkošovi a ten díky němu dal svůj první gol v tomto zápase!!

Žraločák a Lávovka

8. září 2009 v 20:02 | sabča |  Filmy
Maxovi (na fotce uprostřed) se každou noc zdají neuvěřitelné sny. Jednou si sám vysnil žraločáka (Taylor Lautner) a lávovku. Max byl školou povinné dítě, ale do školy moc rád nechodil,protože se mu ostatní smáli. Jednoho dne se Max učil a jeho profesorovi se pořád něco nelíbilo. Chudák Max už nevěděl co s tím. Nic neříkal. Najednou hrozná rána :do školy došla Lávovka a taky žraloček a ti Maxe vzali na planetu Žůžo,kterou si vysnil taky. Maxe čekal těžký úkol zachránit celou planetu a tím taky své kamarády. Všechno ohrozil pan Elektrický, který v sobě měl hodně elektřiny a tou chtěl planetu zničit. Žraloček ukázal Maxovi jak to na planetě funguje protože každý zapomíná své sny dost rychle. Jak Maxovi bylo vše jasné nasedli na vlak snů a odjeli na místo kde ležel Maxův vysněný robot.Ten jim poradil, kam se teď mají dát, aby se neztratili. Šli na místo, kde je další planeta-planeta mléka, čokolády a sušenek. Max už měl hlad, tak se najedl a pak šli dál.Žraloček měřil čas tak věděl, že už zbývají jen minuty. Rychle se vydali na cestu, ale potkali svého hlavního nepřítele-pana Elektrického. Max na nic nečekal a pustil se s ním do boje. Statečně ho přemohl, ale je tu ještě jedna překážka -Maxův spolužák, který je s panem Elekrickým. S tím si chlapec všechno vyříkal a byli z nich dobří přátelé. A žraloček s lávovkou? Ti šli po svých zpátky na planetu Žůžo, aby mohli dál sledovat, co se tam všechno zajímavýho děje...


Ulice

7. září 2009 v 17:56 | sabča |  Seriály
HRAJÍ:
Jakub Štáfek - Matěj Jordán
Pavla Tomicová - Simona Pavlicová
Tereza Brodská - Bára Jordánová
Stanislav Zindulka - pan Stárek
Hana Maciuchová - Miriam Heilová
Pavel Kříž - Petr Boháč
Martin Dejdar - David Brancusi
Jakub Prachař - Ben Vojtíšek
Patrície Solaříková -Tereza Jordánová
Matyáš Valenta - František Hrubý
Daniel Brown -Henry
Rudolf Hrušinský -Vlastimil Pešek
Richard Zevel -Jakub Farský
Roman Vojtek -Hynek Urban
Michaela Badinková -Lenka Drápalová
Ilona Svobodová - Jitka Farská
Bořivoj Navrátil - Vojtěch Bařinka
Ondřej Pavelka - Olda Farský
Petr Vacek - Tomáš Jordán
Juraj Deák - Sochor
Anna Valentová - Ema Lišková
Filip Blažek - Martin Havránek
Josef Navrátil - Mirek Toužimský
Andrej Hryc - Boris Nekonečný st.
...a další