Srpen 2009


Aquapark - Vyškov

29. srpna 2009 v 17:22 | sabča |  Co je nového...?

Prázdniny se nám bohužel už blíží ke konci tak jsme toho museli taky nějak využít. Já, moje sestřenka, ségra a teta se strejdou jsme si udělali menší výlet do Vyškovského aquaparku. Vyjeli jsme asi okolo 10.hodiny. Cesta byla celkem v pohodě. Povídali jsme si a poslouchali rádio, takže nám to utíkalo dost rychle. Když jsme dorazili, zaparkovali jsme a šly do šatny, kde jsme se převlíkly. Když jsme byly hotový, šly jsme do bazénu, kde už na nás čekal strejda. Napřed jsme si jen tak plavali no a potom se šlo na tobogán. Jsou tam dva -jeden malej a jeden velkej. Nejdřív jsme šli na malej a pak na ten velkej (on byl uzavřenej). Na tobogán s náma šel i strejda, ale jenom na chvilku,protože pak chtěl jít do vířivky. Na tobogánech jsme se zdržovaly celkem dlouho, protože nás to moc bavilo:). Po vodních zklůzavkách následovala divoká řeka, kde se líbilo obzvlášť mě (jsem takovej vodní typ)! Bylo to tak rychlý že jsem nestačila řvát ,,bacha,jedu!" Sice jsem tam dokopala pár lidí ale OK to nebylo tak hrozný. Když jsem jela několikátý kolečko (asi 7) vrazila jsem nechtěně do mladýho kluka a jeho přítelkyně...Ten kluk jenom řekl: ,,bacha,tady se na nás někdo řítí!".Po tomto jsem z tama chtěla radši odejít, ale to se mi nepodařilo : vír mě tam vcucnul zpátky!:o) Když už jsem z tama konečně nějak vylezla, strejda řekl, ať jdu naposledy s holkama na tobogán a pak už pojedeme. Hodily jsme poslední jízdu a šly se sušit. Opět jsme musely do šaten, který byly docela dost plný.V klidu jsme se osprchovaly a šly se oblíct. Pak jsme šli (i se strejdou) do bufetu na pití a párek v rohlíku( ten byl dobrej)! Jak jsme byli po jídle šli jsme do auta a museli jsme jet, protože nás čekala docela daleká cesta. Jeli jsme...a jeli až jsme zahlídli malou hospůdku, kde jsme si chtěli dát oběd. Bylo tam tak narváno, že si nebylo kde sednout, tak jsme jeli ještě kus dál. Po cestě kdo mohl zavřel na 5 minutek oko a spal. Za chvíli jsme se ocitli před restaurací, kde to vypadalo docela nadějně, tak jsme zkusili své štěstí : Restaurace byla úplně prázdná.Tak jsme si sedli a čekali, až nám servírka donese objednávku. Měli jsme vybráno celkem rychle, tak je jasný,že naše jídla byly na stole taky rychle!:)Za sebe můžu říct, že smažáček byl docela dobrej, jen mi tam nemuseli cpát tolik zeleniny...nejsem králík!! Po obědě jsme jeli zpátky domů a byli jsme rádi,že se nám výlet vydařil.

UPOZORNĚNÍ:
(Fotografie jsou opět z googlu, protože jak bych asi fotila v bazénu že?......Děkuju za pochopení a respekt ohledně tady těch fotek, kterých nejsem autorem)Úžasný
Dračí lodě - Kojetín

23. srpna 2009 v 15:07 | sabča |  Co je nového...?
Dračí loď
Dneska jsem byla s taťkou a malou ségrou v Kojětíně, kde se konaly už 3tí závody Dračích lodí. Jeli jsme na kolách až do toho Kojetína, ale dalo se to zvládnout. Cesta sice nebyla v uplně ideálním stavu - byla taková popraskaná a různě se klikatila. Měla jsem co dělat, abych tam sebou někde nesekla. Když už jsme se blížili k jistému cíli vynořila se před námi taková veliká ,,mýtina"a já věděla, že bude zle. To moje slavný ,,kolo" se zaseklo v tom hnusným bahně a já jsem se nemohla vůbec pohnout. Naštěstí si toho taťka všiml, takže mě z tama vyprostil. Jak jsme se dostali tou nemožnou dolinou, byli jsme na místě. Lodě vypadaly velice pěkně. Do jedné se vešlo 20 lidí -18 závodníků,1 bubeník a 1 kormidelník! Chtěli jsme si to vyfotit, jenže nám nějak nesloužil foťák, tak jsme nefotili nic. No nevadí...Na akci byli 2 moderátoři rádia Rock Max, kteří to uváděli. Řekli, že mezi sebou závodí různé města a vesnice. Bylo tam taky naše město - Chropyně. Dopluli jsme až 3tí, ale i tak si myslím, že jsme byli dobří - soupeři nás dohnali asi až v půlce řeky. Lodě už tak plují asi 2 dny (sobota, neděle) a včera dost pršelo, takže si pořadatelé postěžovali, že jim zmokla celá aparatura, tak to museli všechno osušit aby lodě zítra zase mohly závodit. Byl to celkem pěkný výlet, jenom je škoda, že jsme tam nebyli na vyhlášení konečných výsledků, protože za A) ségru to moc nebavilo, za B) já jsem měla žízeň (stánek s pitím byl na druhé straně řeky) a za C) taťkovi byla zima, protože kolem byly stromy a dost tam foukal vítr. Tak jsme teda jeli zpátky, ale taťka mi už ,,kolo" radši vzal. Zpátky už tolik aut nejezdilo, takže se mi jelo trochu líp. Po cestě jsme se stavili na pivko a kolu, protože jsme byli celkem unavení a měli jsme ŽÍZEŇ!!!! Mě docela překvapilo, že v té hospodě ve které jsme byli používají na kolu takové malinké skleničky. Taťka ale říkal že to stačí (mu možná, ale mě ne-byla to kola) tak mi ségra dala ještě trochu z jejího, protože ona to stejně moc nepije. Domů jsme dojeli ve 13:00 hod. ,takže jsme měli trošku pozdní oběd. Ale to nevadí. Jsem ráda, že jsem tam byla a že to mělo docela úspěch (lidí tam bylo až dost.) .Jenom mě trošičku mrzí, že jim to Chropyně nenatřela víc - mohli jsme být aspoň 2.

Petra Černocká - autogram

21. srpna 2009 v 17:28 | sabča |  Podpisy slavných


Zpěvačka/herečka (Saxána)
slon

16. srpna 2009 v 19:45 | sabča |  Zvířata
Slon je největší žijící suchozemský savec. Při narození váží okolo 100 kg. Samice slona je březí 20 až 22 měsíců, což je nejdelší doba březosti u suchozemského zvířete. Slon se dožívá 60 až 70 let. Největšího slona zastřelili v Angole v roce 1974, vážil 12 000 kilogramů. Sloni jsou v současnosti přísně chráněný druh po celém světě.

zdroj : Wikipedia - otevřená encyklopedie

Sněženky a machři

16. srpna 2009 v 14:22 | sabča |  Filmy
Studenti druhého ročníku odjíždějí na povinný lyžařský kurz pod podagogickým dohledem. Hned ráno, jak pro ně dojede autobus, si jejich učitel (Radek Brzobohatý) všimne, že Viky Cabadaj má u sebe láhev s vínem...To se rychle vyřeší, pak ještě učitel spočítá žáky a může se jet. Další problém nastal, když si Karel Mácha (Michal Suchánek) zapoměl vzít Kinedril a udělalo se mu špatně. Autobus musel zastavit a učitelka/která tam byla taky/s ním šla ven. Jak se vrátili zpátky do autobusu , Kája si vzal Kinedril, který mu dala Marika. Až dojeli na místo, vybalili si věci a šli do kuchyně kde jim učitelé řekli co a jak. Potom je oba vyučující poslali spát, protože už bylo pozdě. Ale nespali ani náhodou. Kluci vlezli k holkám a začali se bavit...Uslyšel to učitel, tak se šel podívat, co se tam děje. Všichni dělali že spí, ale učitel věděl, že nespí, tak kluky vyhodil do jejich pokoje, kde ještě chvíli hráli karty. Na druhý den měli lyžařský výcvik. Rozdělili se na dvě družstva. Kluky měl Laďa, který je zavedl na takovou cestičku, kde to bylo docela nebezpečné. Najednou si Karel lehl na zem a zůstal tam .Přišel k němu jeho kamarád a říká : Mácha, nelež na te zemi, nastydneš. Karel mu řekl, že je unavený, ale ten kluk si nedal pokoj a pořád mu to opakoval. Kájovi došla trpělivost a řekl : Polib mi prdel!....K večeru se vrátili a pozvali na panáka mladou učitelku do které byl Radek (Václav Kopta) tajně zamilovaný. Jejich pozvání přijala, ale kluci museli slíbil, že v noci budou hodní. Nebyli hodní vůbec! V noci vylezli ven ,poručili si flašky rumu a pak ho tam pili. Nejvíc si dal Kája, který neunesl množství alkoholu a zničeho nic byl na zemi. Kluci si toho naštěstí hned všimli a odnesli Káju k učitelce.Ta ho nějak vyléčila, ale Radka musela /ač nerada/ poslat domů, protože to celé měl na svědomí on.

Kameňák 3

15. srpna 2009 v 19:14 | sabča |  Filmy

A jsme znovu v Kameňákově. Den tu začíná jako vždycky. V ložnici Pepy a Vilmy (Václav Vydra, Jana Paulová). Jen výhled z balkonu je té neděle pro Pepu překvapivý. Policejní náčelník k nemalému údivu zjišťuje, že se do sousedství nastěhovala početná cikánská rodina a tak Vilma s Julčou musí neprodleně nastoupit na hodiny karate a bojových cviků. Jenže lekce s Oldou opravdu nejsou o sebeobraně. Za lordem a lejdy přijíždí z Anglie jejich syn Willy (Lumír Olšovský), který je otřesen milostným zklamáním se zahradníkem, a babka Nováková opustila tento svět, takže děda Novák je teď náhle bez kontroly. Kropáčkové (Anna Vejvodová) sice vyschl modrý pramen, ale energie má stále na rozdávání, a lékařka Helena (Helena Vondráčková) odjela s tělocvikářem Markem (Martin Maxa) na svatební cestu na Kypr. Jinak je vše téměř při starém. Leo Khon (Josef Laufer), nejbohatší muž Kameňákova, vlastní mj. i fotbalový klub. Mužstvo tvoří přátelé a známí, včetně hospodských štamgastů. Má to ale háček, hrají pod psa a dokáží prohrát i s nejslabším týmem Balvanů z Kameniček. Khonova tchýně odmítne přihlížet takovému plýtvání "rodinných" peněz a ve chvíli, kdy sama vyhraje ve sportce závratnou částku, se vsadí se zetěm, že ona, která o fotbalu neví zhola nic, postaví do týdne jedenáctku, která rozdrtí jeho i ty darmožrouty. Aby ne, když ti kluci cikánští se s fotbalovým míčem snad narodili. V sázce je mnohem víc a každé mužstvo má za vítězství slíbenu prémii. Khonovi hráči bojují dokonce o přízeň Dolly Buster. Takové utkání Kameňákov nezažil a ještě dlouho na něj bude vzpomínat.


Hry

13. srpna 2009 v 15:31 | sabča |  Zábava
GAME-1
Tak jsem se rozhodla, že sem dám nějaké hry!! Odkaz je zde:HRY!
Těch her je tam víc.Třeba: Dáma, Šachy, Slovní fotba, Piškvorky a hodně dalších. Stačí si jenom vybrat!
Ovládání a tak tam je vysvětlený pod obrázkama z jednotlivých her,takže se nemusíte bát, že by vám při tom nastaly nějaký komplikace. Já ty hry někdy hraju taky a vůbec si nemůžu stěžovat!!Všechno jede úplně bez problému!!
DOPORUČUJU TYTO HRY: Dáma,Slovní fotbal, Horolezce, Piškvorky...jakub štáfek

GAME-2
Další hra:TADY Všichni asi znáte Ulici- TV seriál ve kterém hraje taky Jakub Štáfek. Hraje tam Matěje, kterýho nezajímá nic víc než holky .Hra je o tom že musíte chytat (myší) holky, který se Matějovi líbí. Jakmile tam uvidíte holku, kliknete na ni a pak se dozvíte, jestli je to ta správná- Řekne vám to sám Matěj, tak si zapněte zvuk!!!

Rytíři v Kroměříži

9. srpna 2009 v 18:53 | Sabča |  Co je nového...?
revertar
Čau! Jsem tu opět po delší pauze. Pauza byla proto, že jsem nevěděla co bych tu asi tak přidala a nebo napsala. To se dneska změnilo po naší návštěvě Kroměřížského náměstí, kde se konala tzv."Rytířská slavnost". Program zahájila skupina historického šermu ze Zlína, pojmenovaná Revertar Ukazovali nám co všechno se dřív dělalo a jak. Po nich vystoupila další skupina, která už byla třeba na hradu Helštýn. Pak přišla poslední skupina Biskupští Manové, a ta nám předváděla zbraně (meče dýky aj.) Jejich velitel jim dával pokyny v německém jazyku a oni je plnili. Nakonec si vzali z publika nějakého chapíka a řekli mu, aby si zkusil vystřelit z pušky....Po jejich vystoupení přišel fakýr a plivači ohně. Fakýr ležel na takovém tom dřevěném lůžku, kde bylo 3000 hřebíků a vůbec nic se mu nestalo. Pivači ohně - paráda!! Bylo to super dívat se na ně jak plivou ohěň a na nebi se přitom dělal obrovský černý mrak... Stáli jsme přímo u toho, takže jsme si to uplně všechno krásně vychutnali! Jak skončilo vystoupení fakýra a plivačů ohně, došla zase skupina Revertar, ale to bylo jenom opakování toho co dělali, když tam byli před tím.Tak jsme s mamkou šli oběhnout stánky, kterých tam bylo požehnaně. To mně ale moc nebavilo, takže jsem se vrátila zpátky a koukala na Revertary znovu. Po chvilce skončili, tak jsem se vydala naproti jednomu šermířovi Martinovi, protože jsem mu chtěla říct, že se mi to vystoupení líbilo. Tak jsem šla a zahlídla jsem ho ještě s nějakou holkou. Došla jsem k němu blíž a řekla jsem mu :"Byls dobrej"! On se jenom tak usmál a řekl mi :"Dík"! Dýl už jsem se s ním vybavovat nemohla, protože už bylo celkem pozdě a navíc jsme museli jet ještě nakoupit. Tak jsem se vrátila k mamce, která byla u stánku a kupovala Tureckej med. Jak to zaplatila už jsme šli do auta. Cestou jsme potkali kejklíře Jonáše, který tam měl taky svoje vystoupení : žongloval s míčkama, s nožema, s kruhama a taky s pochodněma - S tím jsem se nebavila tak jako s Martinem, protože už fakt nebyl čas. Jinak celá akce se mi moc líbila, bylo to pěkný!martin

-Tohle jsou fotky těch co tam vystupovali.Tady ten kluk na fotce dole v levo,to je Martin. Chtěla jsem se s ním vyfotit, ale A)nechtěla jsem ho otravovat B) neměl už moc času

POZOR:Fotky jsem napořídila já!!(snad vám to nevadí)Smějící se
plivač ohně